Боротьба триває: в Одесі організували акцію на підтримку затриманих і зниклих безвісти - відеозвіт
Акції-нагадування "не мовчи - полон вбиває" відбуваються щонеділі.
Поки суспільство готується до святкувань, багато людей залишаються в полоні. У центрі Одеси відбулася акція на підтримку захисників України, які потрапили в полон або зникли безвісти. Рідні та близькі вийшли на вулиці, щоб продемонструвати, що їхня боротьба за правду і справедливість не припиняється. Серед учасників акції були діти, військові та ветерани. Кореспондентка "5 каналу" Аліна Оганезова також приєдналася до цієї важливої події. Детальніше про це - у нашому репортажі.
Вони стояли на захисті України, і ось вже третій рік поспіль святкують Різдво у полоні російських військ. В Одесі відбулася акція, в якій рідні закликали повернути всіх військових, які потрапили в полон або зникли безвісти, додому.
"Дорогі, наші близькі, ми з нетерпінням чекаємо вас вдома, кожного з вас. Ми будемо тут, боротися і кричати про вас, поки всі захисники не повернуться до рідних обіймів. Зай, я тебе люблю і невпинно чекаю", - поділилася дружина та племінниця зниклих безвісти військових Віра Кула.
Протягом близько року Віра намагається знайти свого чоловіка. Микола Кула служить у 25-й повітряно-десантній бригаді. Він зник безвісти в кінці лютого цього року на території Донеччини. У рідному домі його чекає маленька донечка. Також у полоні вже три роки знаходиться дядько Віри.
Ми хочемо наголосити на важливості цього питання не лише для наших керівників, а й для всього суспільства. Як я вже зазначав, "поки світ чекає на свята, ми чекаємо на своїх близьких". І наше суспільство не може залишатися байдужим, адже сьогодні це стосується наших рідних, а завтра може статися з ким завгодно.
Катерина Кузнецова вже понад два роки чекає на звістку від свого друга, якого утримують в полоні. Дмитро, молодий оборонець Маріуполя, нині має всього 26 років. Він пережив важкі моменти на "Азовсталі" та став свідком теракту в Оленівці. Протягом усіх цих років неволі його рідні так і не отримали жодної інформації про його долю.
Їм спочатку обіцяли, що все вирішиться за три або чотири місяці, а насправді вже минуло 2,5 роки. Ми не можемо точно сказати, як довго це ще триватиме. Хоча ми чули про смерті в полоні, невідомо, чи це сталося через хвороби, чи через жорстокі тортури. Підтримка для нас, для інших родичів і, найголовніше, для тих бійців, які все ще в полоні, є надзвичайно важливою. Коли хлопці повертаються, це дуже їх підбадьорює, і вони щиро вдячні за те, що їх не забули, що за них боролися.
Щотижня на акцію разом із мамою приходить Микита Філіпенко. Він з нетерпінням чекає на батька, військовослужбовця 79-ї десантно-штурмової бригади Вадима Филипенка, який зник безвісти дев'ять місяців тому поблизу Покровська.
Що б ти зараз хотів йому висловити?
- Щоб він швидше повернувся.
Ось варіант вашого тексту: «Дружина пропавшого безвісти Галина Філіпенко».
Ці два слова "безвісти зниклий" завдають невимовного болю, життя стає нестерпним. Спостерігаючи за дитиною, відчуваю глибоке занепокоєння, це неймовірно важко. Ми залишилися в безвиході, адже не маємо жодної інформації, а допомоги в пошуках наших близьких ніхто не надає. 79-та бригада - це величезна кількість людей, які зникли безвісти.
На акції приходять і ті, хто пережив полон - військовослужбовці, яких повернули додому під час обмінів. Долучаються також ветерани та чинні військовослужбовці. Арсен до великої війни ходив у море. Та дізнавшись про початок повномасштабного вторгнення, він повернувся в Україну та став на її захист. Бути голосом тих, хто перебуває в неволі, - найменше, чим суспільство може віддячити захисникам, запевняє військовий.
"Це найменше, що я можу вчинити — найменше, що під силу кожному українцеві, аби сприяти обміну і поверненню наших захисників, які боролися за нас і потребують цього обміну," - підкреслив військовий ЗСУ Арсен.
Щонеділі проходять акції-нагадування під гаслом "Не мовчи - полон вбиває". Родичі українських захисників, які стали полоненими або зниклими безвісти, запрошують усіх українців об'єднатися та долучитися до боротьби за кожного з наших героїв.
Аліна Оганезова, Сергій Іщенко, місто Одеса, "П'ятий канал"
Нагадуємо, що в 2024 році кількість справ, пов'язаних з убивствами українських полонених, здійсненими росіянами, збільшилася в чотири рази.
Дивіться також відео за темою:
Друзі, приєднуйтесь до "5 каналу" у Telegram! Лише за одну хвилину ви будете в курсі всіх новин. Не пропустіть можливість слідкувати за нами також у WhatsApp. Для тих, хто говорить англійською, ми маємо спеціальний WhatsApp-канал!