15 км не стануть захистом, артилерія вражає на більших відстанях — Зеленський щодо "буферної зони".
Зеленський: "Створення буферної зони" не є адекватною реакцією на сучасні виклики. Фото: Офіс Президента.
Володимир Зеленський висловив свою думку щодо ідеї "буферної зони", хоча наразі жодна офіційна пропозиція в цій справі не надходила. За його словами, це питання виглядає несерйозно, і необхідні конкретні рішення. Ці коментарі президент зробив під час пресконференції, в якій взяли участь представники Коаліції охочих у Києві. Інформацію поширило агентство Укрінформ.
Спочатку необхідно досягти угоди про припинення вогню, а всі інші аспекти можуть бути обговорені пізніше. Існує безліч нюансів, зокрема, стосовно демілітаризованої та буферної зон, а також виведення військ. Я чув, як ці питання обговорюються в медіа, а також від багатьох різних джерел та розвідок. Офіційно Україні не надходило жодних подібних пропозицій, але всі, немов сапери, намагаються знайти можливості для нових експериментів з нами. На сьогодні, я вважаю, що ця ідея не дуже перспективна, оскільки вона залежить від формату моніторингу.
Зеленський впевнений, що навіть у разі створення так званої буферної зони, Росія не припинить обстрілювати мирних жителів, оскільки безпілотники зможуть безперешкодно досягати міст.
Питання демілітаризованої зони, що простягається на 15 км з обох боків, викликає багато запитань. Чому саме 15 км? І з якої точки ми будемо вести відлік: з кордону чи з певної контактної лінії? Що ми розуміємо під терміном "фронт"? Адже війна почалася з території Білорусі, звідки запускали ракети. Отже, чи потрібно також враховувати 15 км з Білорусі? Чому обрано саме цю відстань? Якщо дальнобійна артилерія здатна вражати цілі на відстані до 40 км, чому не розглянути більшу зону? Зараз ми маємо справу з іншими викликами у війні, ніж ті, що обговорювалися під час мінських домовленостей. Сьогодні дрони, особливо FPV, можуть діяти на відстані 50-100 км, що є аналогом артилерійського вогню. Які ж тоді наші плани: розширювати зону до 100 км? Навіть якщо ми залишимося на 15 км, що робити з Херсоном? Якщо там не буде наших військових, ми ризикуємо втратити місто.
Глава держави розкритикував ідею створення буферної зони на 15 км, оскільки згода означатиме, що у Херсоні, Харкові та Одесі продовжуватиметься війна, адже росіяни битимуть із артилерії.
Ми писали, що Зеленський висунув умову щодо припинення вогню