Затримання армійців, займання на електричній підстанції в Росії, стратегії наступу України: основні новини з ранку.
Основні новини на ранок 16 жовтня 2025 року / Фото: колаж від Мета.ua
Ранок четверга став символом нового етапу війни, в якому стратегічні удари здійснюються не тільки на бойових позиціях, а й в економічних центрах. Поки Україна знову стикалася з нічними обстрілами, а ЗСУ продовжували завдавати суттєвих втрат ворогові на фронті, конфлікт раптово поширився і на територію агресора: в кількох російських регіонах пролунав грім вибухів, внаслідок чого загорілася електропідстанція.
Російські війська здійснили напад на Ніжин і Чернігів: сталася пожежа в багатоповерховому будинку, є постраждалі.
Російські війська завдали удару по Чернігівській області: в Ніжині постраждав логістичний об'єкт та багатоповерхівка, внаслідок чого одна особа отримала поранення. У Чернігові під обстріл потрапило одне з місцевих підприємств.
Катували людей та відбирали майно: у Тернополі затримали групу військових
У Тернополі правоохоронці затримали групу військових, які були залучені до скоєння насильницьких та кримінальних злочинів. За інформацією, ці військовослужбовці на території області незаконно утримували людей, застосовували до них фізичну силу, катували, вимагали гроші та конфіскували їхнє майно.
Злочинці вивозили жертв за межі населеного пункту, жорстоко їх били та вимагали гроші або цінні речі. Особливо цинічним було те, що нападники знущалися над людьми, які отримали серйозні поранення під час війни та проходили реабілітацію.
Втрати РФ та ситуація на фронті
Протягом останньої доби російські війська зазнали втрат у кількості 1 080 солдатів. Крім того, противник втратив два танки, дев'ять бронемашин, 42 артилерійські установки, 416 дронів оперативно-тактичного класу та 139 одиниць автомобільного транспорту.
Супротивник здійснив один ракетний удар по позиціях українських підрозділів і населених пунктах, використавши дві ракети, а також здійснив 87 авіаційних атак, скинувши 171 керовану бомбу. Окрім того, було зафіксовано 4 979 обстрілів, з яких понад сто виконано з допомогою реактивних систем залпового вогню, а для ураження противника застосовано 5 595 дронів-камікадзе. Протягом останньої доби повітряні сили, ракетні війська та артилерія Збройних Сил завдали ударів по шести районам скупчення особового складу та двом командним пунктам російських військ.
У кількох регіонах Росії пролунали вибухи: після атаки дронів горить електропідстанція
Російська влада заявила про атаку безпілотників на 7 областей РФ, у ряді аеропортів вводили обмеження, у Волгоградській області виникла пожежа на території електропідстанції, частина населених пунктів у двох регіонах залишилися без світла.
Губернатор Воронезького регіону Олександр Гусєв оголосив:
За попередніми даними, постраждалих і руйнувань немає. Кілька населених пунктів залишаються без електрики на час аварійних робіт, що почалися після відбиття атаки БпЛА в сусідньому регіоні
Згідно з інформацією, оприлюдненою російськими медіа, в аеропортах Волгограда, Самари, Саратова та Тамбова були запроваджені обмеження на обробку рейсів через атаки дронів.
Велика Британія запровадила великі санкції щодо російської нафтопереробної промисловості.
Уряд Великої Британії оголосив про впровадження нових обмежувальних заходів щодо російських енергетичних ресурсів, які він охарактеризував як "найбільш жорсткі санкції проти Росії". Ці нові санкції торкаються 90 фізичних і юридичних осіб, серед яких знаходяться такі російські нафтові гіганти, як "Роснефть" та "Лукойл", а також чотири нафтові термінали в Китаї і індійська компанія Nayara Energy Limited.
Також до британського санкційного списку внесли 44 танкери російського "тіньового флоту". Окремо Лондон оголосив про санкції проти восьми танкерів для перевезення скрапленого природного газу (СПГ), які допомагали з експортом Росії, та китайського терміналу СПГ в місті Бейхай.
Трамп планує обговорити з Зеленським намір України піти в наступ
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив про намір обговорити під час зустрічі в п’ятницю з українським лідером Володимиром Зеленським питання щодо можливого наступу України на фронті. Під час брифінгу з журналістами в Овальному кабінеті він зазначив:
Ми обговоримо це... Вони мають намір перейти в активні дії. Я прийму рішення з цього питання, але їхнє прагнення до наступу вимагає від нас ухвалити важливе рішення, розумієте?
У більшості регіонів країни скасували екстрені відключення світла
В багатьох регіонах України розпочали процес скасування аварійних відключень електроенергії. Згідно з інформацією, наданою компанією ДТЕК, зазначається:
На прохання Укренерго в Києві, а також у Київській, Дніпропетровській та Одеській областях було впроваджено термінові відключення електроенергії.
Вчора о 22:41 компанія ДТЕК разом з обленерго регіонів оголосила про припинення екстрених відключень електроенергії в більшості областей країни.