"Укрзалізниця" заблокувала більше 2800 акаунтів у своєму мобільному додатку в рамках заходів проти перекупників.
Протягом червня та липня 2025 року "Укрзалізниця" заблокувала більше 2800 акаунтів користувачів мобільного додатку "УЗ" у рамках боротьби з шахраями-перекупниками. Ці особи, порушуючи правила оформлення квитків, перепродували їх за цінами, що перевищують звичайні в 2-3 рази. Відомості про це надала прес-служба департаменту інформаційної політики та стратегічних комунікацій перевізника, повідомляє LB.ua.
У контексті цієї ініціативи Укрзалізниця активно проводить перевірку документів під час посадки пасажирів у поїзди, виявляючи тих, хто подорожує без квитків або має підроблені документи. Департамент також інформує, що платформа OLX вживає заходів для блокування шахраїв, які намагаються реалізувати квитки незаконно.
Компанія "Укрзалізниця" нагадала про нещодавно введену верифікацію через платформу "Дія". Тепер для трьох поїздів внутрішнього сполучення також доступна можливість купівлі квитків з верифікацією, що має на меті запобігання зловживанням і унеможливлення масового викупу квитків перекупниками.
Для придбання квитків на внутрішні авіарейси, такі як № 29/30 з Києва до Ужгорода, № 12 з Львова до Одеси та № 27/28 з Києва до Чопа, буде потрібно підтвердження особи.
Верифікація за допомогою Дія ID застосовується також під час оформлення або повернення електронних квитків на популярні міжнародні рейси, які користуються великим попитом серед пасажирів, а також, на жаль, серед спекулянтів. Зокрема, мова йде про поїзди до Хелма, Варшави, Відня, а з весни 2025 року – і до Кишиніва, - зазначили в департаменті інформаційної політики.
Укрзалізниця підтверджує, що одним із критеріїв успішності цього рішення є незначна кількість звернень громадян щодо купівлі квитків на міжнародні рейси без верифікації через Дія ID. Водночас, заповненість поїздів міжнародного сполучення, для яких продаж квитків передбачає верифікацію через Дія ID, досягає 95%.
"У відповідь на запит видання в АТ 'Укрзалізниця' зазначили, що не виявлено жодних порушень або обмежень прав людини і громадян, зокрема щодо свободи пересування, а також актів дискримінації, пов'язаних із можливістю підтвердження особи через Дія ID. Всі рішення та дії компанії повністю відповідають вимогам чинного законодавства України."
Як повідомляли Українські Новини, 6 серпня "Укрзалізниця" заявила, що увійшла в найпіковіший серпневий сезон залізничних перевезень.
"Укрзалізниця" ввела верифікацію через Дія.Підпис при купівлі квитків на 3 поїзди.
Якщо ви виявили орфографічну помилку, будь ласка, дайте нам знати.