Протягом другого дня українці організовували акції протесту в опозицію до суперечливого закону, що стосується НАБУ та САП. Які емоції та настрої панують серед учасників?
Глава держави запевнив, що буде розроблений законопроект, який враховуватиме всі необхідні вимоги для забезпечення автономії антикорупційних установ.
Знову в Україні проходять мітинги. Вже другий вечір поспіль громадяни влаштовують акції протесту проти суперечливого закону, який нещодавно підписав президент. Цього разу до акцій приєдналися Харків, Чернівці, Вінниця та Миколаїв. У Києві люди зібралися на площі біля театру Франка, оскільки це найближче місце до Офісу президента. Кореспондентка "5 каналу" Катерина Чала повідомила про події другого дня протесту.
На другий день після ухвалення закону, що позбавляє незалежності НАБУ та САП, люди знову вийшли на вулиці, щоб висловити своє обурення діями уряду. Цього разу їхня кількість зросла. Вони заявляють, що продовжать свої акції протесту, поки влада не відкличе своє рішення.
Як і в попередній день, збори були призначені на 20:00, проте вже о 19:00 доступ до площі був ускладнений. Кількість людей зросла щонайменше вдвічі. Серед присутніх були молоді активісти, ветерани, військові, родини захисників та небайдужі громадяни. Учасники протесту тримали в руках плакати з вимогами до уряду та активно виголошували їх.
Лише сьогодні ми стали частиною цього процесу. Вчора, на жаль, не вийшло, оскільки все сталося дуже несподівано. Але сьогодні ми приєднуємось і переконані, що зможемо досягти певних позитивних змін.
На мою думку, це найтривожніша новина з усіх, що я чув під час війни. Вперше за весь цей час у мене виникло питання: навіщо я тут і з якою метою все це відбувається. Як військовий, я не можу не турбуватися про це.
Ми сподівалися, що мітинг, який відбувся вчора, принесе бажані результати, але, на жаль, цього не сталося. Тому важливо продовжувати підтримку. На даний момент комунікація є недостатньою, що, безсумнівно, викликає певні труднощі. Потрібно налагодити діалог не лише з нами, як з громадянами, а й з європейськими та західними партнерами.
На другий день вимоги залишилися практично незмінними, але тепер замість "Вето на закон" звучить "Новий закон". У соціальних мережах були визначені основні правила для мітингу: уникати провокацій, не запрошувати спікерів, не допускати політиків та не використовувати гасла російською мовою.
Я щиро сподіваюся, що ця мирна акція продовжиться. Влада повинна відреагувати на ситуацію, оскільки зараз не найкращий час, щоб все переросло в щось серйозніше. Як колишній бойовий медик, я б не хотів опинитися в ситуації, коли мені знову доведеться надавати першу медичну допомогу. Тому я вірю, що все пройде без інцидентів.
- Насправді, я думаю, що оскільки закон вже підписаний до скандування в ВЕТО, тому закон вже не зовсім актуальний. Тому новий закон - це більш актуальна кричалка. Тому я думаю, що сьогодні це найважливіше. Тиснути на те, що був піднятий новий закон.
У різних українських містах відбулися акції протесту. В Одесі громадяни зібралися поблизу Міського саду, де висловили свої вимоги. По завершенню мітингу учасники колоною вирушили через центральні вулиці міста.
- Хотілося б очікувати просто адекватної реакції і на те, щоб нас почула влада, почула громаду. Ми скочуємось трошки не в той бік, куди хотілося б і за що ми боролися з 2014 року, і за що боремося зараз, і за що борються наші хлопці, і то, чому ми більше всього прагнемо - це свободи в своїй вільній країні.
Здійснювати це за один день, коли у нас є закони, які фактично існують лише три. Це стосується військових та військової служби, що для мене є важливим, оскільки мій батько служить у збройних силах. Я не можу залишитися осторонь.
Другий вечір поспіль проводять на площі біля пам'ятника Тарасу Шевченку понад півтори тисячі львів'ян. Акцію розпочали хвилиною мовчання, згодом виконали Гімн України.
Я завітав, адже мені небайдуже...
Вчора ввечері президент Зеленський підписав важливий документ. Ми настійно закликаємо продовжувати наш рух до Європи.
На наступний день до протесту приєдналися і мешканці Харкова. Для них це найбільший захід з початку Великої війни.
Вчора ми вирушили на вулицю, і я помітила, що в Харкові немає жодної офіційної акції. Ми зібралися разом, нас було всього вісім осіб, і організувалися через чати у Twitter.
Відчуття гніву і, щиро кажучи, цей конкурс справді дуже серйозний, адже я не можу зрозуміти, як це могло трапитися. У президента була така велика підтримка, а тепер, своїм підписом, він фактично знищив усе це, змусивши людей, які вийшли на вулиці протестувати внаслідок масштабного вторгнення, почуватися зрадженими.
У наступний день після протестів президент все ж вислухав вимоги мітингувальників і пообіцяв, що представить Верховній Раді ініціативу щодо нового законодавства, яке врахує всі необхідні умови для забезпечення незалежності антикорупційних органів.
Катерина Чала, Орест Пона, "5 канал"
Нагадуємо, що 22 липня відбулися великі акції протесту.
Читайте також: 23 липня в українських містах стартували протестні акції у зв'язку з законопроєктом, що стосується НАБУ та САП, до вулиць вийшли тисячі громадян.
Перегляньте також:
Друзі, не пропустіть можливість підписатися на "5 канал" у Telegram! Всього за хвилину ви будете в центрі всіх актуальних подій. Крім того, слідкуйте за нами в WhatsApp. Для тих, хто розмовляє англійською, у нас є окрема група у WhatsApp!