Становище в прифронтових зонах. Кожна друга сім'я використовує більше половини своїх доходів на харчування, згідно з даними KSE Institute.

Рівень безробіття у 10 прифронтових регіонах*, на які припадає 95% активних бойових дій, у п'ять разів перевищив середній по країні.

Внаслідок відсутності чоловіків працездатного віку у багатьох сім'ях цих регіонів фінансове навантаження часто лягає на пенсіонерів та жінок, серед яких 40% (переважно жінки) не мають офіційної роботи. Як наслідок, 35% домогосподарств залежить переважно від зовнішніх джерел доходу, таких як пенсії, соціальні виплати, грошові перекази та гуманітарна допомога. Ці дані підтверджуються результатами дослідження KSE Institute, Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) і Продовольчої сільськогосподарської організації ООН (FAO), яке є частиною спільної оцінки продовольчої безпеки та джерел існування в прифронтових і прикордонних областях України.

У нинішніх умовах 48% домогосподарств у прикордонних і прифронтових зонах витрачають більш ніж половину своїх доходів на харчування. Водночас 67% з них змушені скорочувати витрати на освіту та медичні послуги, а 38% мають заборгованості.

Водночас сам доступ до продуктів харчування став критичною проблемою. Найбільші труднощі -- з продуктами, що швидко псуються: м'ясом, рибою, яйцями, фруктами. Для багатьох родин вони стали предметами розкоші.

Близько половини українців, що живуть у зоні до 30 км від лінії фронту, взагалі не мають доступу до працюючих магазинів поблизу. Загалом близько 40% родин у 10 областях України перебувають у стані продовольчої небезпеки.

Забезпечення стабільної фінансової та гуманітарної підтримки найбільш уразливих сімей, а також поліпшення доступу до ринків і магазинів, буде сприяти зміцненню громад. Проте ці ініціативи не зможуть вирішити всі проблеми. Вкрай важливо надати допомогу місцевим аграріям і підвищити їхню спроможність. Війна суттєво вплинула на аграрний сектор, призвівши до зниження виробництва через втрату земель, збільшення витрат на виробництво та брак робочої сили, викликаний мобілізацією, а також через зміни клімату, -- зазначають автори дослідження.

Наразі близько 67% сільськогосподарських домогосподарств згаданих регіонів нагально потребують насіння (21%), добрив і пестицидів (15%).

Підтримати сектор можна завдяки капіталовкладенням у відновлення пошкодженої інфраструктури. Основну увагу слід приділити ремонту систем зрошення та дренажу, а також відновленню зерносховищ, овочесховищ, теплиць, тваринницьких господарств та логістичних мереж. Крім того, важливо забезпечити громади необхідними інструментами для оцінки завданих збитків, планування відновлювальних заходів та впровадження технологій, стійких до змін клімату.

Раніше повідомлялося, що підприємцям на прифронтових територіях збільшили максимальний розмір грантів від держави.

*Йдеться про10 областей України, які зазнали найбільших руйнувань інфраструктури, переміщення населення та скорочення економічної активності. Аналіз охоплює Чернігівську, Сумську, Харківську, Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську, Одеську та Луганську області.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.