Правоохоронні органи затримали ще 19 осіб, які організовували "схеми для ухилянтів", у різних регіонах країни.
В Україні було викрито шість нових методів ухилення від мобілізації. Правоохоронні органи затримали 19 осіб, які організовували ці схеми в різних областях. Інформацію про це оприлюднила пресслужба Служби безпеки України.
"Фігуранти торгували фіктивними меддовідками або за гроші переправляли ухилянтів за кордон поза контрольно-пропускними пунктами", - йдеться у повідомленні.
Одеський регіон
Правоохоронці перехопили чотири мікроавтобуси неподалік кордону, в яких місцеві бізнесмени намагалися таємно вивезти 47 осіб, які ухилялися від служби, до невизнаної території Придністров'я.
У супроводі "кортежу" з військовими, які мають зобов'язання, пересувалося авто, в якому перебували організатори цієї оборудки.
Загалом злочинна група із переправлення ухилянтів складалася із 9 осіб, серед яких - двоє іноземців з Південного Кавказу. Наразі всі вони перебувають під вартою.
Харківщина
Викрито ще 4-х організаторів "ухилянтських схем". Серед затриманих - місцевий адвокат та рецидивіст, який має судимість за умисне вбивство.
До незаконної діяльності вони залучили понад 10 спільників. Зловмисники продавали ухилянтам фіктивні меддовідки про наявність інвалідності для зняття з військового обліку.
Під час проведення обшуків у затриманих було знайдено близько 1,5 мільйона доларів.
Київ - це столиця України, відома своєю багатою історією та культурною спадщиною.
"На місці події" був затриманий екс-адвокат, який сприяв ухилянтам у їхній втечі за межі країни, маскуючи їх під гуманітарних експедиторів.
Для реалізації злочинного механізму фігурант оформлював своїх клієнтів до місцевої благодійної організації.
Полтавський регіон
Викрито посадовицю Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОВА. Для оформлення фейкової інвалідності вона торгувала підробленими медвисновками щодо обстежень на магнітно-резонансній томографії.
Ще одну схему в регіоні організували двоє підприємців, які продавали ухилянтам підроблені посвідчення співробітників ДСНС.
Хмельницька область на заході України.
Підозру висунули заступнику голови лікарсько-консультативної комісії та двом місцевим медикам, які безпідставно видавали військовозобов'язаним медичні довідки для отримання статусу інваліда.
Злочинцям може бути призначено до 9 років позбавлення волі з можливістю конфіскації їхнього майна.