Розповсюдження сарани в Україні. Протистояння цим шкідникам триває вже в чотирьох регіонах.

У Запорізькій та Херсонській областях тривають активні заходи з локалізації та ліквідації вогнищ небезпечних шкідників -- перелітної сарани (Locusta migratoria) та єгипетської сарани (Anacridium aegyptium).

Також у Дніпропетровській області зафіксували випадок виявлення сарани та тривають обстеження, тоді як в Одеській області активізовано моніторинг, повідомили в Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Відомство повідомило, що з 15 липня Кушугумська селищна рада в Запорізькому районі Запорізької області запровадила спеціальний режим охорони рослин на території площею 21,6 тисячі гектарів, що триватиме до повного знищення вогнищ сарани.

"Основне джерело живлення сарани -- очерет і дикорослі трави. Промислові посіви поки що не зазнали суттєвих втрат. Тривають активні роботи з локалізації шкідника, зокрема, обробляються території несільськогосподарського призначення", -- зазначила Держпродспоживслужба.

У Херсонській області з 23 червня 2025 року запроваджено особливий режим захисту рослин та проведено заходи з локалізації та ліквідації вогнищ саранових на площі 297 га, з яких 27 га -- під посівами соняшнику.

"Результати фітосанітарних обстежень свідчать про відсутність сарани на оброблених територіях. Чисельність шкідника перебуває в межах економічного порогу шкодочинності. Фітосанітарний моніторинг у регіоні триває. Розглядається питання про зняття особливого режиму захисту рослин", -- поінформувало відомство.

В Одеській області активізували моніторинг у зв'язку з розповсюдженням саранових у південних частинах Молдови. На початку липня було зафіксовано переміщення саранових у Болградському районі, зокрема на полях, де вже завершено збір врожаю ріпаку, пшениці та ячменю. Для боротьби з ними була проведена обробка стерні дозволеними в Україні інсектицидами з дотриманням усіх регламентів їх використання.

Особливий режим захисту рослин в Одеській області не запроваджували у зв'язку з неперевищенням порогу чисельності саранових, додали в Держпродспоживслужбі.

Також стало відомо про виявлення сарани в Дніпропетровській області, де в даний час здійснюється перевірка територій.

"У разі виявлення вогнищ перелітної сарани негайно повідомте про це територіальний орган Держпродспоживслужби та вживайте заходів щодо обробки посівів та угідь інсектицидами згідно з Державним реєстром пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, з обов'язковим дотриманням регламентів їх застосування", -- закликала Держпродспоживслужба.

Раніше були опубліковані дані, що дослідники встановили тісний взаємозв'язок між змінами клімату та зростанням частоти та масштабів нашестя сарани.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.