Нічна атака на енергетичну інфраструктуру: у Києві запроваджено аварійні відключення, а Чернігів залишився без електрики -- Delo.ua

В ніч з 23 на 24 січня противник провів масштабний напад на енергетичну інфраструктуру України. Через обстріли було зафіксовано зникнення електропостачання для споживачів у Києві та Київській області, а також у Чернігівській і Харківській областях. Наразі тривають роботи з відновлення електропостачання.

Про це інформує Delo.ua з посиланням на Міненерго.

Найскладніша ситуація спостерігається в столичному регіоні. У Києві та області Київщина введено графіки аварійних відключень електрики, а також оператори розподільчих систем використовують мережеві обмеження.

Повернення до прогнозованих погодинних графіків відключень відбудеться після стабілізації роботи енергосистеми.

В Одеській області все ще функціонують мережеві обмеження.

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що внаслідок масштабної атаки в столиці знову залишилося без опалення майже 6 000 житлових будинків. Більшість з них уже двічі підключали або намагалися підключити до системи теплопостачання після обстрілів, що сталися 9 та 20 січня.

Також є проблеми з водопостачанням на лівому березі та частково на правому.

Згідно з інформацією, наданою "Суспільним", практично весь Чернігів залишився без електрики через інтенсивний обстріл з боку Російської Федерації, в результаті якого було пошкоджено енергетичну інфраструктуру.

У більшості регіонів України застосовуються графіки погодинних відключень для всіх категорій споживачів, а також графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу. В окремих областях додатково введені аварійні відключення електроенергії. Актуальну інформацію рекомендується перевіряти на офіційних сторінках обленерго у відповідному регіоні.

Довгостроково знеструмленими внаслідок бойових дій залишаються споживачі у прифронтових та прикордонних районах. Відновлення електропостачання там ускладнене через постійні обстріли та активні бойові дії.

Основною причиною вимушених обмежень електропостачання є наслідки нічної масованої атаки на українські електростанції, а також підстанції систем передачі та розподілу електроенергії.

Також, генеральний директор енергетичної компанії ДТЕК Максим Тімченко підкреслив, що постійні обстріли призводять Київ до небезпечної гуманітарної кризи. Він наголосив, що будь-яка угода про мир повинна включати умови для припинення атак на енергетичні інфраструктури, заявивши це як керівник найбільшого приватного виробника електричної енергії в Україні.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.