Згідно з інформацією від Міністерства розвитку, найбільші аеропорти України можуть бути передані в управління приватних компаній ще до завершення війни.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) підготували експертну команду і план проведення комплексного дослідження можливих моделей залучення приватного сектору до управління та утримання українських аеропортів.

Дослідження, яке стартувало за ініціативою Мінрозвитку, було передане ЄБРР та IFC у 2024 році. Очікується, що результати будуть доступні вже в серпні цього року, повідомляє пресслужба міністерства.

За інформацією, наданою заступницею міністра розвитку громад та територій Мариною Денисюк, дане дослідження має на меті виявити найефективніші способи залучення приватних інвесторів до управління аеропортами України. Вона висловила припущення, що це може статися ще до завершення війни.

"Ми постійно наголошуємо, що розглядаємо приватний сектор, як одного з головних учасників у процесах відбудови... Також залучення приватних інвестицій суттєво зменшить навантаження на держбюджет під час війни, що безумовно є позитивним фактором", - сказала Денисюк під час зустрічі з представниками ЄБРР та IFC.

Дослідження, запущене за ініціативою Міністерства розвитку, має на меті виявити можливості для залучення приватних інвестицій, що в подальшому дозволить:

Дослідження буде проведене на основі аеропортів "Бориспіль", "Одеса" та "Львів" та інших, уточнили у міністерстві.

У співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку було затверджено технічне завдання для дослідження, яке включало аналіз техніко-економічного, фінансового та інституційного аспектів аеропортів. Також планувалося створення моделей залучення приватних операторів та проведення ринкових консультацій з провідними операторами аеропортів. ЄБРР обрав технічного консультанта, тоді як Міжнародна фінансова корпорація залучила юридичного експерта.

Згідно з інформацією, оприлюдненою наприкінці листопада минулого року, Авіаційна служба України висловила готовність відновити авіаперевезення на 95%. Проте, основним чинником для цього є забезпечення безпеки пасажирів.

Перед цим Міністерство розвитку громад та територій, за сприяння посольства США, створило "дорожню карту" для відкриття повітряного простору України в умовах військового стану.

Пізніше заступник міністра фінансів України Олександр Кава заявив, що авіасполучення в Україні може відновитися до завершення бойових дій, проте все буде залежати від того, як розвиватиметься ситуація на полі бою.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.