Моделі OnlyFans здобули перемогу в третині судових справ проти Податкової служби: в яких регіонах скасовано найбільше штрафів?
Кількість судових рішень на користь авторів контенту OnlyFans, які оскаржують штрафи та донарахування від Державної податкової служби (ДПС), стрімко зростає. Щонайменше 27 справ завершилися повністю або частково на користь позивачів ‒ це майже третина від 94 випадків, де моделі намагалися захистити свої права.
Цього року суди винесли 13 рішень на підтримку творців контенту, при цьому лютневий місяць став рекордним з 5 такими рішеннями, як повідомляє "Опендатабот".
У 92 % випадків суди ставали на бік позивачів через порушення процедур з боку ДПС ‒ найчастіше податкова надсилала документи на старі адреси. Листи поверталися, але перевірки все одно проводилися ‒ у результаті суди визнавали такі перевірки незаконними, а разом із ними ‒ і всі нарахування.
У той же час Державна податкова служба часто зверталася до листів британських податкових органів, що стосуються виплат від компанії Fenix International Ltd, яка управляє платформою OnlyFans. Судові рішення систематично підкреслюють, що ці листи є лише підставою для проведення перевірок, а не свідченням доходу. Відсутність банківських виписок, угод або інших первинних документів робить донарахування необґрунтованими.
Дані по регіонах
Кожен третій виграний випадок зафіксовано в Одеській області, де було ухвалено 8 рішень. Дніпропетровська область займає друге місце з 5 справами. У деяких регіонах, таких як Житомирська та Рівненська області, незважаючи на відкриті провадження, наразі немає жодної виграної справи.
Найбільший скасований штраф зафіксовано у Києві ‒ понад 3 млн грн податків, нарахованих нібито на майже 400 000 доларів доходу. Позивачка надала власні банківські виписки, які не підтвердили ці суми ‒ і суд став на її бік.
У Черкаській області було скасовано понад 1,3 мільйона гривень податкових зобов'язань і штрафів у зв'язку з відсутністю первинних документів. Тим часом в Одеській області штраф у розмірі більше півмільйона гривень було анульовано через помилку в адресі — податкова служба не змогла коректно сповістити про проведення перевірки, яку суд визнав неправомірною.
У Івано-Франківській області позивачка вирішила самостійно зв’язатися з податковим органом Великобританії і отримала офіційне підтвердження, що про неї не було передано жодної інформації. Таким чином, податкова служба посилалася на невірні дані, яких насправді не існувало, що призвело до скасування всіх нарахувань судом.
Раніше у Податковій заявляли, що українці, які отримували доходи через платформу OnlyFans, зобов'язані декларувати такі надходження як іноземні доходи ‒ навіть якщо акаунт видалено і неможливо документально підтвердити суму виплат.
Згадаємо, що протягом перших трьох кварталів 2025 року платформа OnlyFans внесла до державного бюджету України 1,6 млн доларів, що еквівалентно приблизно 66,6 млн гривень. Це на 18% перевищує показники 2024 року.