Кабінет Міністрів України - Стратегічне планування на рівні регіонів: Патріотизм зароджується у місцях нашого проживання - в селах, селищах і містах.

В рамках Національного форуму "Стратегічне планування на регіональному рівні: від відновлення до розвитку" пройшла дискусійна панель на тему "Основні висновки стратегічних сесій та регіональні характеристики макрорегіонів". Обговорення зосередилось на унікальних рисах різних територій у контексті стратегічного планування на регіональному рівні.

У панелі взяли участь заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін, народний депутат України та голова підкомітету з адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування у Комітеті Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Віталій Безгін, керівник проектного офісу DREAM Віктор Нестуля, постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко, начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович, міський голова Харкова Ігор Терехов, президент Української асоціації обласних та районних рад Тетяна Єгорова-Луценко, а також директор з наукових питань та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

Нагадаємо, що в період з грудня 2024 року по січень 2025 року, за ініціативою Міністерства розвитку громад та територій України, ПРООН та з фінансовою підтримкою Уряду Японії, у містах Львів, Черкаси, Кропивницький, Київ, Одеса, Кам'янець-Подільський і Харків відбулися стратегічні сесії. Ці заходи були спрямовані на аналіз існуючих регіональних стратегій і розробку нових проектів. Документи підлягали перевірці на відповідність Державній стратегії регіонального розвитку та актуальним викликам, з якими стикаються різні регіони. Всього було проведено сім сесій, які охопили всі регіони України та залучили понад 800 учасників.

Місцеві плани розвитку регіонів повинні мати більше значення, ніж просто бути формальними документами. Вони повинні розроблятися з урахуванням управлінських принципів і всіх можливих факторів та унікальних характеристик різних територій. Крім того, ці плани повинні відповідати Державній стратегії регіонального розвитку та бути належним чином скоординовані. Адже досягти збалансованого розвитку країни без знання пріоритетів громад та без належної координації спільних дій є надзвичайно складним завданням.

У ході таких обговорень, як ця, які представляють інтереси всієї України, ми отримуємо можливість перевірити наші спільні погляди і оцінити, наскільки добре ми розуміємо одне одного. Зараз, в умовах, які склалися, у нас є шанс переосмислити наш підхід до регіональної політики. Кожен із нас може внести свій внесок. Патріотизм починається з тих місць, де ми живемо – у наших селах, містечках та великих містах. Ми всі є частиною України. Лише якщо кожен з нас, на своєму місці, свідомо виконуватиме свої обов’язки з думками про майбутнє, ми зможемо створити таку країну, про яку мріємо", – підкреслив Олексій Рябикін.

Він підкреслив, що Міністерство розвитку громад і територій активно шукає способи для об'єднання територіальних громад та зміцнення їхньої солідарності. Яскравим прикладом цього є національний проєкт "Пліч-о-пліч: згуртовані громади", який вже успішно реалізується, і завдяки якому громади тилу та прикордонні громади мають можливість співпрацювати і взаємодопомагати одна одній.

Додаткову інформацію з цього питання можна знайти на веб-сайті Мінрозвитку, перейшовши за посиланням.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.