Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про створення наглядових рад для семи центрів професійної підготовки, що підпорядковані Службі зайнятості.
Міністерство економіки затвердило новий склад наглядових рад для Одеського, Дніпропетровського, Львівського, Харківського, Івано-Франківського, Рівненського та Сумського центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Раніше вже було створено наглядову раду для центру профтехосвіти в Полтаві. До складу цих рад увійшли представники місцевих підприємств, бізнес-асоціацій, громадських організацій, органів влади та служби зайнятості.
У рамках реформи центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості ми надали бізнесу унікальну можливість безпосередньо брати участь у підготовці спеціалістів, ставши членами наглядових рад цих центрів. Це дозволить роботодавцям впливати на навчальний процес, формуючи попит на фахівців, яких вони потребують сьогодні, а також визначати замовлення на майбутнє. Бізнес матиме змогу адаптувати діяльність Центрів професійно-технічної освіти відповідно до своїх вимог: змінювати терміни та зміст навчальних програм, впроваджувати підготовку кадрів за новими професіями, що є актуальними для регіону, а також сприяти розвитку і зміцненню можливостей ЦПТО для підготовки запитуваних спеціалістів, -- підкреслила Юлія Свириденко, Перший віце-прем'єр-міністр України та Міністр економіки України.
"Бізнес активно відреагував на нашу пропозицію долучитися до реформи системи підготовки фахівців в ЦПТО через створення наглядових рад. Це має велике значення, адже саме представники підприємств найкраще розуміють, яких спеціалістів не вистачає сьогодні і які будуть актуальні в майбутньому. Полтавський ЦПТО сформував першу наглядову раду наприкінці грудня, а сьогодні ми затвердили склади рад ще для семи центрів. Таким чином, усі центри отримали свої наглядові ради, які незабаром почнуть працювати над оновленням системи підготовки фахівців відповідно до потреб ринку праці та модернізацією навчальних закладів", – зазначила заступник Міністра економіки Тетяна Бережна.
"Залучення бізнесу до роботи центрів профтехосвіти служби зайнятості - це не просто зміна формату роботи, а одна з ключових реформ у процесі підготовки фахівців, яких потребує ринок і роботодавці регіону. Завдяки наглядовим радам бізнес отримає реальний механізм впливу на освітній процес: від адаптації освітніх програм до створення сучасних виробничих майданчиків. Таке партнерство дає можливість випускникам виходити на ринок праці з актуальними знаннями та навичками, а підприємствам - отримувати кваліфіковані кадри для розвитку бізнесу та економіки України в цілому", - наголосила директор Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.
У наглядові ради Одеського, Дніпропетровського, Львівського, Харківського, Івано-Франківського, Рівненського та Сумського центрів професійно-технічної освіти увійшли шість представників від місцевого бізнесу та бізнес-асоціацій, а також три представники від органів місцевої влади, зокрема обласного центру зайнятості, департаменту освіти і науки та департаменту економічної політики обласної державної адміністрації.
Зокрема, від бізнесу до складу наглядових рад центрів профтехосвіти увійшли:
До компетенції наглядової ради ЦПТО входять:
Нагадуємо, нині в Україні працюють 8 центрів профтехосвіти Держслужби зайнятості -- в Одесі, Полтаві, Дніпрі, Рівному, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Сумах. В центрах навчають спеціалістів за 98 робітничими професіями та понад 400 напрямками підвищення кваліфікації. Роботодавці можуть замовити підготовку фахівців в ЦПТО ДСЗ на наявні вакансії, або на вакансії, які з'являться у них найближчим часом. Також вони можуть відправити на навчання новій професії або підвищення кваліфікації вже працюючих у них співробітників за власні кошти.