Кабінет Міністрів України повідомляє, що шість областей країни отримали десять мобільних медичних клінік завдяки допомозі уряду Німеччини.
Громади Харківської, Чернігівської, Сумської, Дніпропетровської, Миколаївської та Одеської областей отримали 10 нових мобільних клінік. Це нововведення дозволить близько 300 тисячам жителів цих регіонів отримати доступ до необхідних медичних послуг. Мобільні клініки були придбані Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках Спеціальної програми підтримки України (EU4ResilientRegions) за фінансової підтримки Уряду Німеччини.
Слід підкреслити, що через систематичні напади з боку Росії та проблеми, викликані масштабною війною, забезпечення медичних послуг у певних місцях стало значно важчим. У цьому контексті мобільні клініки відіграють важливу роль, оскільки вони сприяють поліпшенню доступу пацієнтів до необхідної первинної медичної допомоги в регіонах.
Мобільні клініки — це сучасні амбулаторії на колесах, які можуть досягати пацієнтів у будь-якому місці. Вони створені з урахуванням вимог медичних установ та відповідають європейським стандартам у сфері медицини та безпеки.
Кожна мобільна клініка обладнана всім необхідним медичним інструментарієм та має систему кондиціювання й вентиляції для лікувальних приміщень. Вона також оснащена обігрівачем, резервуарами для води, генератором і акумуляторами для резервного живлення, що дозволяє їй безперешкодно функціонувати навіть під час системних атак з боку росії та вимкнень електрики. Крім того, простір клініки спроектовано так, щоб забезпечити зручний доступ для людей з інвалідністю.
Мобільні бригади надаватимуть повний спектр послуг стаціонарного центру первинної медико-санітарної допомоги, таких як загальна консультація, діагностика, лікування, лабораторні послуги, УЗД, вакцинація, допомога матері та дитині, офтальмологія, ЕКГ тощо.
Консультативний супровід запровадження моделі мобільних медичних послуг у громадах забезпечило найбільше пацієнтське обʼєднання БФ "Пацієнти України": від аналізу потреб, стану охорони здоровʼя та супутніх факторів у громадах до розробки дорожніх карт для мобільних бригад, проведення управлінських, клінічних та технічних тренінгів для команд медзакладів.
Підготовка та клінічні курси для мобільних груп, які працюють з приймаючими громадами, отримують часткову фінансову підтримку від Європейського Союзу.