Основні події 26 липня: штрафи в поїзді, тиск з боку ТЦК та зниження цін у супермаркетах.

Приєднуйся до нас у Viber: цікаві новини, анекдоти та розважальний контент чекають на тебе!

Поїздка поїздом - це не тільки квиток і валіза, але і дотримання правил. Відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення, недотримання встановлених норм може призвести до адміністративного штрафу. Згідно зі статтею 135, пасажир без квитка ризикує отримати штраф у 10 разів більший за вартість проїзду.Тобто якщо квиток коштує 300 грн, за безквиткову поїздку доведеться заплатити 3000 грн. Краще не ризикувати та купувати квиток заздалегідь -- у касі, терміналі чи через мобільний додаток. Крім квитка, "Укрзалізниця" вимагає дотримуватися інших правил поведінки на залізниці.

ТЦК використовують незаконні методи залякування, вдаючись до розшуку: юрист спростував заяви військових комісарів.

В Україні зафіксовані випадки, коли чоловіків, які щойно досягли 25-річного віку, територіальні центри комплектування почали оголошувати у розшук. Причиною цьому стала нібито нездатність особи самостійно відвідати ТЦК для зміни свого статусу з призовника на військовозобов’язаного. Однак такі дії виявилися незаконними, про що свідчать фахівці-юристи. Один з адвокатів, Юрій Айвазян, поділився інформацією про подібний випадок на порталі "Юристи.UA". До нього звернувся молодий чоловік, який нещодавно відсвяткував свій 25-річний ювілей і планував отримати бронювання. Проте він раптово отримав телефонний дзвінок, в якому йому повідомили, що він оголошений у розшук через неналежну явку до ТЦК для зміни статусу.

Перевірять кожну копійку: українці можуть втратити допомогу

В Україні внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть втратити право на отримання щомісячної фінансової допомоги, якщо їхні обставини більше не відповідають новим критеріям для отримання цих виплат. Основною вимогою є те, що загальний дохід на одного члена сім'ї не повинен перевищувати 9 444 гривні, як зазначено в урядовій постанові. Крім рівня доходу, підставою для припинення виплат може стати тривала відсутність у країні – більше 30 днів поспіль або загалом понад 60 днів за останні півроку. Також допомога може бути зупинена, якщо особа не проживає за зареєстрованою адресою або не оновила свої дані в реєстрі.

Ціни "сипляться" на очах: українцям розпродають овочі за копійки - що найдешевше

Літо 2025 року стало справжнім святом для українців не лише завдяки сонячній погоді, але й неймовірному падінню цін на овочі. Ринки та супермаркети переповнені покупцями, які влаштували справжній бум: картопля, помідори, цибуля та огірки розпродаються за символічні гроші. Продавці ледве встигають змінювати цінники, а покупці заповнюють кошики та мішки. Найбільшою знахідкою стала молода картопля, ціна на яку нещодавно сягала 90 гривень за кілограм, а тепер коливається від 15 до 22 гривень. У супермаркетах середня вартість утримується на рівні 28 грн за кілограм, що є справжнім благом для споживачів.

Сарана розширює свої території по Україні: ці комахи проникнули в нову область.

У деяких областях України, зокрема на півдні, зафіксували присутність сарани. Ці комахи були помічені навіть на пляжах Одеської області, що викликало занепокоєння серед місцевих жителів та відпочивальників. На узбережжі Одеси туристи відзначили великі скупчення саранчових істот. Фахівці пояснюють цю ситуацію активною міграцією з південної Молдови, звідки комахи перейшли на українські території. Найбільш відчутна проблема спостерігається в Болградському районі, де сарана з'явилася на полях після збору врожаю ріпаку, ячменю та пшениці.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.