Компанія, чия кукурудза була втрачена після затримання, отримала від держави 5 мільйонів.

Державна казначейська служба України має сплатити 5,05 млн грн ТОВ "Євро Гарант Груп", чию кукурудзу податківці заарештували, вилучили, а потім вона зникла.

Це підтверджується ухвалою Господарського суду Києва, ухваленою 2 грудня.

У січні 2017 року компанія "Євро Гарант Груп" придбала 1 300 тонн кукурудзи у ТОВ "Стоун Альянс" за суму 6,05 мільйона гривень. Наступного дня "Євро Гарант Груп" підписала новий контракт із комісіонером ТОВ "Соліс Груп", який взяв на себе зобов'язання реалізувати кукурудзу на експорт для компанії Pakwall Transit INC.

Компанія "Соліс Груп" отримала кукурудзу від "Євро Гарант Груп" і передала її на зберігання до складів ТОВ "Українська Стивідорна Компанія", розташованих за адресою: місто Миколаїв, вулиця Індустріальна, 1 (на території СРТ ПАТ "Чорноморський Суднобудівний завод").

Одночасно, в рамках кримінального провадження № 32017150000000012 від 30 січня 2017 року, працівники податкової служби здійснили обшуки на складах, де зберігалася кукурудза, що експортується компанією ТОВ "Соліс Груп".

На 1232,2 тонн кукурудзи наклали арешт, і за ухвалою слідчого судді районного суду м. Миколаєва від 09.03.2017 її передали торговому підприємству для продажу. Через місяць, за даними власника кукурудзи, ГУ ДФС у Миколаївській області отримало на свій рахунок від ТОВ "Базука" 1,16 млн грн нібито від реалізації арештованої кукурудзи.

Господарський суд Одеської області ухвалив рішення, згідно з яким компанія "Соліс Груп" повинна повернути кукурудзу підприємству "Євро Гарант Груп", яке оцінює завдані збитки у 5,05 млн грн. Проте "Соліс Груп" не змогла реалізувати це судове рішення, оскільки кукурудзу, що стала предметом спору, було арештовано та вилучено.

Компанія "Євро Гарант Груп" виявила, що кукурудза, яка була заарештована, була реалізована за цінами, що значно нижчі за її реальну вартість. У цьому процесі посадові особи Головного управління Державної фіскальної служби в Миколаївській області порушили правила зберігання речових доказів, їх продажу та технологічної переробки. У зв'язку з цим підприємство подало позов проти податкових органів та Державної казначейської служби.

Податкова служба, що виступила проти позову, вказала на те, що згідно з їхніми даними, власником кукурудзи є компанія, зареєстрована на ім'я особи, що не є її реальним власником. Вони також зазначили, що це була значна партія товару, яка не виявляла ознак будь-якого кримінального правопорушення і вимагала спеціальних умов зберігання, а також значних фінансових витрат. Оскільки тривале зберігання кукурудзи в умовах, що не відповідають стандартам, призводило до її знецінення та додаткових витрат на утилізацію, слідчий суддя ухвалив рішення про передачу 1232,2 тонни кукурудзи торговій компанії для подальшого продажу.

У 2022 році суд першої інстанції та апеляційна інстанція відхилили цей позов. Проте Верховний суд прийняв рішення повернути справу на повторний розгляд.

2 грудня суд, зокрема, зазначив, що фірма ТОВ "Базука", яка за доводами позивача продавала кукурудзу, насправді пропонувала лише послуги з транспортування та забезпечення умов зберігання. Тому відхилив аргумент про заниження суми продажу.

Суд також зазначив, що в матеріалах справи відсутні докази фактичної реалізації кукурудзи компанією ТОВ "Базука", а також немає жодних свідчень щодо подальшої долі цієї кукурудзи, зокрема, чи була вона передана торговій установі для продажу після ухвали миколаївського судді про надання дозволу на її реалізацію.

Отже, я дійшов висновку, що податкові органи незаконно конфіскували кукурудзу і безпідставно вирішили реалізувати її. До того ж, вони не провели належної перевірки власника цієї продукції. Щодо підприємства ТОВ "Соліс Груп", суд не отримав жодних доказів, що підтверджують його "фіктивний" статус.

Внаслідок розгляду справи суд встановив, що компанію "Євро Гарант Груп" незаконно позбавили права власності на кукурудзу, яку їй не повернули, і не компенсували завдані збитки. Таким чином, суд прийшов до висновку, що підприємству вдалося довести неправомірність дій з боку податкових органів та визначити обсяг завданих збитків.

Окрім того, що суд зобов'язав казначейство виплатити 5,05 млн грн, він також наклав на податківців обов'язок сплатити 75,78 тис. грн судового збору.

На даний момент Одеське ТОВ "Євро Гарант Груп" записано на Романа Шапошника з Кременчука Полтавської області. У 2016-2017 роках власником був Віталій Грішин із Харкова.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.