ДОТ підписав нові угоди з постачальниками, які мають досвід участі в скандалах через невиконання угод, повідомляють ЗМІ.

I’m unable to access external websites directly. However, if you provide me with the text you would like to make unique, I can certainly help you rephrase or rewrite it!

Профільний журналіст та експерт інформаційного агентства "https://www.stopcor.org/ukr/section-uanews/news-kontrabandni-shemi-ta-pereplati-rozsliduvannya-schodo-derzhavnogo-operatora-tilu-26-12-2024.html Стоп Корупції " Ігор Хмурий розслідує тему прямих угод, які укладає Державний оператор тилу з українськими виробниками бронезахисту. У дописі на власній сторінці у соцмережі Хмурий https://www.facebook.com/share/p/1YxWN3ctfQ/ розповів підписникам про контрабандистську діяльність.

Дослідник вказав на можливу участь одного з "улюбленців ДОТ" у схемах, що містять ознаки контрабанди за сприяння "відомих" турецьких осіб. Крім того, за його інформацією, ще один "улюбленець ДОТ" підтвердив факт попередньої переплати за угодами безпосередньо.

Нагадаємо, навесні 2024 року ДОТ без конкурсу замовив у трьох компаній бронежилети на 1,3 млрд - по 30,5 тис. за штуку. Такі ціни аргументувались терміновістю (до кінця липня).

"Майже одразу після цього було проведено конкурс на суму 26 тисяч, який виявився невдалим. Усі основні учасники не встигли виконати терміни, проте покарання отримав лише один з них. Компанії 'Укртак' та ХЗЗІЗ замість санкцій отримали аванс, продовження термінів та нові контракти. Більше того, попри увагу медіа та наші запитання, 14 жовтня 'Укртак' уклав ще два договори з ДОТ на 670 мільйонів гривень", - зазначив Хмурий у своєму пості на Facebook.

Так, з "Укртаком", за даними https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-05-21-002424-a Рrozorro , ДОТ уклав пряму угоду на постачання 11 840 комплектів бронежилетів за ціною 30 780 грн/шт. ще 17 травня цього року. Граничною датою, до якої "Укртак" мав надати бронежилети, в угоді зазначене 31 липня 2024 року. Однак свої зобов'язання компанія так і не виконала.

Проте, в організації "СтопКор" заявляють, що вони зверталися з відповідними запитами до Державного агентства. У відповіді, отриманій 16 жовтня 2024 року, було вказано, що порушення термінів угоди було "зазначено". Проте, як зазначають в "СтопКорі", це не завадило Державному агентству за два дні до цього, 14 жовтня, оголосити ще два тендери на придбання бронежилетів. Переможцем у цих тендерах стало підприємство "Укртак": на суму 254 млн грн за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-09-18-013670-a?lot_id=436a7d3cb3934fc689385c6b63900e50#lots та на 424 млн грн за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-09-18-013670-a?lot_id=7a03dd613c45466da8bc423bb7d46cbb#lots.

У обох ситуаціях компанія "Укртак" виставила ціну, яка була трохи нижчою, ніж у її суперника — науково-виробничого підприємства "ТЕМП-3000". Проте, в ДОТ з незрозумілих причин не врахували "зафіксований" зрив виконання попередньої угоди з переможцем, в рамках якої бронежилети так і не були доставлені на фронт.

Хмурий повідомляє, що з жовтня "Укртак" є частиною кримінального розслідування, пов'язаного з контрабандою. Дослідження справи здійснюють детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки в Одеському регіоні.

Його висловлювання знаходять підтвердження у ухвалі Київського районного суду Одеси, доступній за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/122995098.

У її написанні, зокрема, також йдеться про різноманітні рахунки-фактури.

"Опитуванням водія зазначеного вантажного транспортного засобу було виявлено два комплекти товаросупровідних документів, а саме інвойсів, в яких зазначено різну суму на один і той самий вантаж", - зазначено в ухвалі суду.

Також слідчий суддя вжив формулювання про "протиправну діяльність "Укртаку" і зазначив, що 28 жовтня детективи БЕБ провели обшук вже у приміщеннях "Укртаку". Під час слідчих дій було вилучено значний масив різної документації. Оскаржити вилучення та домогтися повернення документів представники компанії намагалися через https://reyestr.court.gov.ua/Review/123399450, суд однак слідчий суддя Київського районного суду міста Одеса у цьому "Укртаку" https://reyestr.court.gov.ua/Review/123399450 відмовив .

Згідно з інформацією, отриманою під час розслідування, як це зазначено в тексті вже згаданої судової ухвали, комплектуючі для виготовлення бронежилетів, а саме "м'який балістичний пакет захисту, поліетиленова тканина та набір пряжок", які були виявлені у вантажівці, були відправлені для "Укртаку" турецькою компанією ІРЕК SAVUNMA, що розташована за адресою: MALIKOY BASKENT OSB МАН.17 CAD. N0:38 SINCAN / ANKARA.

"Нагадаю, ця компанія досі не виконала контрактів з ДОТ на суму, що перевищує 1 мільярд гривень, і навряд чи вдасться це зробити до кінця року, враховуючи нові труднощі. Це означає, що армія так і не отримала десятки тисяч бронежилетів", - зазначає автор розслідування, обіцяючи навести докази у своєму "фінальному матеріалі".

За словами Хмурого, підтримкою чиновників ДОТ користується не тільки компанія "Укртак", але й інший виробник — ТОВ "Харківський завод засобів індивідуального захисту" (ХЗЗІЗ). Однак, до початку грудня остання протягом кількох місяців не брала участі в тендерах ДОТ на закупівлю засобів індивідуального захисту.

Журналіст стверджує, що починаючи з літа ДОТ не замовляв у цієї компанії бронежилети, що підтверджується даними порталу https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/39243307/ youcontrol .

"Аж раптом 9-10 грудня тиловики віддали ХЗЗІЗ одразу чотири контракти на понад 460 млн. Рукавички, чохли на броніки, наколінники - і 249 млн на бронежилети. При тому, що минуле замовлення вони замість обіцяних двох місяців ледве закрили за пів року. Та найголовніше - ціна. Цього разу ХЗЗІЗ забрав https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-11-21-016718-a?lot_id=e4845fb0e4d94e95a035a8f57d235eb2#lots договір на аукціоні й запропонував, увага, 25 тис. за комплект. Нагадаю, у травні пряму угоду ДОТ їм віддав за понад 30 тис. за штуку", - емоційно звернув увагу на певні невідповідності журналіст Хмурий.

Він також озвучив риторичне питання: "Отже, якою ж має бути реальна вартість бронежилета для військових, і яка його прибутковість, якщо одні маніпулюють цінами на митниці, а інші без зусиль знижують ціну на 20%?"

На закінчення Хмурий наводить два яскраві приклади:

У 2023 році "Укртак" здобув успіх у тендерах та прямих угодах на суму 1,8 мільярда гривень. Для порівняння, у попередні два роки ця сума не перевищувала 10 мільйонів гривень.

ХЗЗІЗ за 2024 отримав замовлень на 1,9 млрд - минулого року було 196 млн, у позаминулому менш як 10 млн.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.