"Статистичні дані свідчать про позитивну динаміку." Український аграрний експорт набуває все більшої вартості - кому та які товари ми реалізуємо.
Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль поділився цією інформацією у Telegram. "Це наочний доказ того, що Україна дедалі більше постачає товари з високою доданою вартістю", -- наголосив він.
Міністр зазначив, що загалом аграрії в травні 2025 року експортували продукції на $2,29 млрд, відвантаживши 4,69 млн тонн.
У топ-5 країн-імпортерів української агропродукції в травні (за вартістю), за інформацією Коваля, увійшли, Туреччина -- $404,9 млн, Нідерланди -- $147,4 млн, Польща -- $138,3 млн, Італія -- $127,7 млн, Єгипет -- $109,8 млн.
Він підкреслив, що розвиток глибокої агропереробки є ключовим напрямком для Міністерства аграрної політики. І вже зараз це приносить конкретні результати. Наприклад, у травні 2025 року експорт вершкового масла досягнув $20,5 млн, що дорівнює 2,9 тисячі тонн, а це означає $7077 за тонну. Що стосується соків, як фруктових, так і овочевих, їх експорт склав $19,8 млн (майже 9 тисяч тонн), що відповідно оцінюється в $2213 за тонну.
"Цифри свідчать -- українська продукція конкурентоспроможна і затребувана на світових ринках. Працюємо далі над становленням України, як постачальника якісної продукції з високою доданою вартістю", -- резюмував міністр агрополітики.
Як повідомлялося, Кабінет Міністрів започаткував
програму державної підтримки агровиробників, які вирощують бавовник у Миколаївській, Одеській та Херсонській областях.
Також уряд ухвалив рішення про збільшення максимального розміру гранту за програмою Власна Справа до 500 тис. грн для підприємців, які ведуть або планують розпочати діяльність у прифронтових областях.