2025 рік став найбільш кривавим для ООН, відзначений морською блокадою та цифровими конфліктами: основні результати на 12 січня.
Основні новини на вечір 12 січня 2026 року/Зображення: колаж від Meta.ua
Ласкаво просимо до нашого вечірнього огляду найважливіших подій понеділка. Цей день ще раз продемонстрував, як Україна поєднує героїчні зусилля на фронті з активною дипломатичною діяльністю на світовій арені. Поки військові звітують про інноваційні технології, що рятують життя, країна готується до підписання угод, які визначать основу безпеки на багато років уперед.
Сухопутні сили поділилися інформацією про незвичайну військову операцію.
Трьох поранених було успішно евакуйовано за допомогою наземного роботизованого комплексу (НРК). Про це повідомили Сухопутні війська Збройних сил України:
Операція, що стала унікальною, була проведена військовими НРК 47 ОМБр Маґура — з їхніх позицій вдалось евакуювати трьох поранених військовослужбовців.
Погода сприяла - дощ, туман, хоча водночас й ускладнювала рух НРК, бо вести його довелося наосліп по координатах.
Готується угода безпрецедентного масштабу - Зеленський.
Президент Володимир Зеленський ознайомився з детальною доповіддю переговорної групи про контакти з американською стороною та дав вказівку завершити підготовку документу, що стосується гарантій безпеки для України від США. Як зазначив глава держави, було обговорено графік роботи на найближчі два тижні, включаючи заплановані зустрічі, підготовку необхідних документів та можливість підписання угод.
Президент доручив завершити роботу над документом щодо безпекових гарантій і передати його на розгляд на найвищому рівні. Він підкреслив:
Цей документ повинен мати історичну значущість, і саме такого рівня досягнув теперішній текст.
Росія здійснила напад на танкер, який готувався до завантаження олії, а також на судно, що транспортувало кукурудзу.
Безпілотник противника вразив танкер, що плавив під прапором Панами і чекав на вхід до порту для завантаження рослинної олії. Також було здійснено напад на судно, що має прапор Сан-Марино. Олексій Кулеба, віцепрем'єр з питань відновлення та міністр розвитку громад і територій України, прокоментував ці події:
На жаль, один із членів команди отримав поранення. Наразі йому надається необхідна медична допомога. Морські рятувальні служби вже прибули на місце події, і тривають роботи з ліквідації пожежі на судні.
У випадку судна з кукурудзою, яке виходило з порту, постраждалих немає, воно продовжує рух.
2025 рік став найбільш трагічним для цивільного населення України внаслідок війни, повідомляє ООН.
У 2025 році в Україні зафіксовано найбільшу кількість жертв серед цивільних осіб з 2022 року. Як повідомляє Моніторингова місія ООН з прав людини, у щомісячній доповіді щодо шкоди, завданої цивільним особам, Місія підтвердила, що пов'язане з війною насильство в Україні у 2025 році призвело до загибелі 2 514 цивільних осіб та поранення 12 142 осіб. Загальна кількість загиблих і поранених цивільних у 2025 році була на 31% вищою, ніж у 2024 році (2 088 загиблих; 9 138 поранених), і на 70% вищою, ніж у 2023 році (1 974 загиблих; 6 651 поранений).
Естонія заборонила в'їзд першим 261 російським бойовикам, які воювали проти України
Міністерство закордонних справ Естонії заборонило в'їзд першим 261 російським бойовикам, які брали участь у війні агресії проти України. Глава зовнішньополітичного відомства країни Маргус Цахкна повідомив:
Естонія запровадила заборону на в'їзд для 261 російського бойовика, які активно брали участь у агресивній війні проти України — це лише перший крок. Сотні тисяч представників країни-агресора були залучені до цієї жорстокої кампанії, скоюючи звірства та розповсюджуючи насильство. У Естонії та Шенгенській зоні таким особам немає місця.
Російського офіцера отримали 12-річний термін ув'язнення за тортури мирних жителів у Чернігівській області.
Чернігівський районний суд виніс вирок військовослужбовцю збройних сил РФ Микиті Желудкову, який у березні 2022 року під час перебування в Чернігівській області викрав і незаконно утримував двох мирних жителів у підвалі.
Повідомляється, що фігуранта визнали винним у жорстокому поводженні з цивільним населенням та порушенні законів війни й заочно засудили до 12 років позбавлення волі. Строк відбування покарання буде рахуватися з дня фактичного затримання.
Іран вперше в історії здійснив масове блокування Starlink.
В Ірані вперше в історії масштабно заблокували Starlink, перекривши приблизно 80% трафіку. Президент США Дональд Трамп оголосив, що має намір обговорити з Ілоном Маском можливості забезпечення доступу до мережі в цій країні.
Раніше іранські служби безпеки використали сучасні технології радіоелектронної боротьби для блокування сигналів. У той час як мобільний зв'язок та стаціонарний інтернет були відключені, Starlink став альтернативним варіантом для протестувальників.
Іранські урядовці вимагають від Маска формально зареєструвати Starlink в країні та отримати необхідну ліцензію для ведення діяльності. В іншому випадку, вони погрожують запровадити кримінальні санкції та повністю заборонити сервіс на території держави.
Після тривалого і складного судового розгляду, який тривав більше чотирьох років, 56-річний житель Одеси отримав найстрогіше покарання – довічний термін ув'язнення. Правоохоронці змогли підтвердити причетність засудженого до 26 жахливих випадків насильства над дітьми. Від дій злочинця, що мали місце в період з 2018 по 2021 роки, постраждали десять неповнолітніх дівчаток віком від 10 до 15 років.