15 кілометрів узбережжя Азовського моря забруднено важким мазутом. Одна з забруднених ділянок поступово наближається до Маріуполя. ФОТО.
Днями в Азовському морі виявили концентровану пляму нафтопродуктів площею в 300 кв кілометрів.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Маріупольську міську раду.
Із середини січня триває прибирання мазут із російських танкерів в Азовському морі. Наразі 15 кілометрів прибережної смуги Азовського моря забруднено мазутом.
"Окупанти вивезли приблизно 18 тонн. Однак, мазут знову став помітним. Зокрема, він рухається в бік Маріуполя", - повідомляється в заяві.
Напередодні в Бердянській військово-морській адміністрації повідомили, що через витік мастильних речовин постраждало 15 км території Коси на узбережжі Бердянська.
Вранці 3 лютого Міністерство надзвичайних ситуацій Російської Федерації оголосило про виявлення нових випадків локальних викидів нафтопродуктів на 19 ділянках узбережжя Чорного моря.
Інцидент з російськими танкерами
15 грудня, в районі Керченської протоки, два російських нафтових танкери під назвами "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239" почали тонути. Сильний шторм став причиною цієї катастрофи, внаслідок чого один з танкерів був практично розірваний навпіл потужними хвилями.
21 грудня в Керчі було введено режим надзвичайної ситуації у зв'язку з витоком мазуту з російських танкерів, які потрапили в аварію в Керченській протоці.
Міндовкілля України зазначило, що до 27 - 29 грудня мазут може досягти Азовського моря. Під загрозою опинилися природоохоронні території, включно з Опукським природним заповідником і ландшафтним парком "Мис Такіль".
27 грудня з'явилася інформація про те, що президент Російської Федерації Володимир Путін оголосив режим надзвичайної ситуації федерального рівня у зв'язку з розливом мазуту в Чорному морі, що стався внаслідок зіткнення двох танкерів.
4 січня 2025 року в Севастополі, на території окупованого Криму, було введено режим надзвичайної ситуації регіонального масштабу у зв'язку з виявленням на узбережжі плям мазуту.
Ранком 11 січня надійшла інформація про те, що в результаті розливу мазуту в Чорному морі загинуло не менше 60 дельфінів.
13 січня в Азовському морі, зокрема в Керченській протоці, було виявлено значну площу забруднення нафтопродуктами. Ця пляма охоплює приблизно 300 квадратних кілометрів і простягається майже на 100 кілометрів вздовж Білосарайської затоки.
24 січня на узбережжі Одеської області були виявлені перші сліди забруднення російським мазутом, що походить з танкерів. Плями мазуту знайшли на відстані кількох десятків метрів від берега.
Того ж дня "влада" Севастополя запровадила режим "надзвичайної ситуації федерального характеру" через наслідки викидів мазуту після аварії нафтових танкерів у Керченській протоці.