Заброньовані бездільники. Одеська ситуація.
Житлово-комунальні сервіси "Порто-Франківський" та "Фонтанський" отримали статус "критичних" підприємств та відповідно можливість бронювати працівників від мобілізації. Це своєю чергою дало не лише можливість бронювати важливих працівників, але й "підзаробити".
Відтак посадовці вказаних ЖКС вирішили оформити на різні технічні посади осіб, що ухиляються від мобілізації. Робітники з комплексного прибирання, слюсар, майстер, пічник та інші мали змогу працювати за своїм основним місцем роботи водночас не виконуючи своїх обов'язків за посадами в ЖКС.
Як функціонує ця схема
Працівників забезпечували місцями роботи, надаючи їм відповідні документи. Водночас вони залишалися на своїх основних посадах, а зарплата за роботу в житлово-комунальному секторі осідала в кишенях керівників цих служб. Це, в свою чергу, призводило до фінансових втрат для бюджету Одеси.
Списки цих "працівників" були передані невизначеним співробітникам Одеського обласного ТЦК та СП, що ускладнювало перевірку справжньої інформації про цих "працівників" іншими відділеннями ТЦК.
Заброньовані та надзвичайно необхідні працівники ЖКС продовжували свою діяльність, проте не у сфері житлово-комунального обслуговування. Деякі з них працювали таксистами, інші займалися бізнесом, деякі виконували будівельні роботи, а деякі навіть надавали послуги масажу тощо.
Усі ці люди мають доходи, які перевищують середні показники, володіють власністю та автотранспортом.
Хто ж відповідає за верифікацію діяльності цих уявних співробітників?
ЖКС "Порто-Франківський":
- Виконуючий обов'язки директора Комунального підприємства "Житлово-комунальний сервіс "Порто-Франківський" Сайчук Олександр Олексійович
Заступник керівника комунального підприємства "Житлово-комунальний сервіс "Порто-Франківський" – Ігор Валерійович Мішук.
Головний бухгалтер комунального підприємства "Житлово-комунальний сервіс "Порто-Франківський" - Тетяна Борисівна Любіна.
Головним інженером комунального підприємства "Житлово-комунальний сервіс "Порто-Франківський" є Малай Олег Йосипович.
- Інспектор з персоналу (Особа, відповідальна за мобілізаційні процеси в організації) Комунального підприємства "Житлово-комунальний сервіс "Порто-Франківський" Акімов Валентин Вікторович.
Керівник виробничого підрозділу номер 3 Сергій Володимирович Расчислов.
Майстриня виробничого цеху № 7 Світлана Валентинівна Борисевич.
Житлово-комунальний сервіс "Фонтанський":
Виконуючий обов'язки керівника Комунального підприємства "Житлово-комунальний сервіс "Фонтанський" — Юрій Петрович Станєв.
Головний бухгалтер КП "Житлово-комунальний сервіс "Фонтанський" - Олена Андріївна Серова.
- Інспектор з кадрів, який відповідає за мобілізаційні заходи на підприємстві, у комунальному підприємстві "Фонтанський" – це Найденко Костянтин Романович. Начальником виробничої дільниці № 12 "Житлово-комунальний сервіс "Фонтанський" є Сергеєв Данило Сергійович.
Керівник виробничої секції № 5 підприємства "Житлово-комунальний сервіс "Фонтанський" – Найденко Макар Костянтинович.
- працівник комунального підприємства, можливо майстер виробничої дільниці № 12 Грималовська Анна Анатоліївна.
Іноді використання фіктивних працівників відбувається для особистих цілей. Наприклад, в.о. директора ЖКС "Порто-Франківський" залучає подібних осіб для зведення власних об'єктів у Одесі.
Правоохоронні органи з'ясували, що зарплата для "працівників" виплачується начальниками виробничих відділів ЖКС і потім передається керівництву.
Гроші за розбір завалів
Виявлено, що співробітників житлово-комунальних служб залучають до усунення наслідків російських атак. Міський бюджет виділяє по 20 тисяч гривень на кожного залученого працівника ЖКС. Формування списків виконується керівниками відповідних підрозділів та узгоджується з вищим керівництвом ЖКС. Проте, в цих списках може бути до 70% фіктивних співробітників.
Свій за свого
Деякі "співробітники", які мають контакти з керівництвом житлово-комунального сектору, працевлаштовують своїх родичів на різні посади, щоб ті могли накопичувати трудовий стаж. Вони також не виконують ніяких обов'язків, а свої заробітки передають керівництву ЖКС.