Надання земельних ділянок і нерухомості для Збройних Сил України: у 2024 році зафіксовано права на 47 тисяч гектарів землі та тисячу об'єктів, повідомляє Міністерство оборони.
У 2024 році Міністерство оборони створило та реалізувало інтегровану систему надання земельних ділянок та нерухомості для Збройних сил України.
Про це повідомили в Міністерстві оборони, передає Цензор.НЕТ.
Згідно з інформацією, управління системою виконує Головне управління земель оборони та фондів Міністерства оборони. Його діяльність охоплює три основні напрями:
"Протягом року завдяки мобілізації внутрішніх ресурсів нам вдалося оформити 47 000 гектарів землі та понад 1000 об'єктів військового майна. Завдяки системному моніторингу виявлено близько 10 000 випадків незаконного захоплення земельних ділянок. Ці результати є ключовими для зміцнення обороноздатності країни та відновлення контролю над стратегічними активами", - зауважив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Протягом року діяльності вдалося успішно реалізувати 75 судових рішень на користь Міністерства оборони, що призвело до повернення 74 земельних ділянок загальною площею понад 3 000 гектарів, а також об'єктів нерухомості площею майже 42 000 квадратних метрів. Міністерство оборони зазначило важливі приклади, зокрема повернення 100 гектарів військового аеродрому в Одесі та 150 гектарів військового аеродрому у Вінницькій області.
Крім того, спільно з Мін'юстом вдалося повернути в державну власність 30 земельних ділянок загальною площею майже 3500 га та об'єкти нерухомості площею близько 1700 кв. м.
Борис Закутній, керівник Головного управління земель оборони та фондів Міністерства оборони, повідомив, що в рамках співпраці з Фондом державного майна для Збройних сил України вже було передано більше 100 об'єктів нерухомості. Ще така ж кількість будівель наразі перебуває на етапі підготовки до передачі.
"Крім того, завдяки співпраці з центральними та місцевими владними структурами, було отримано більше 400 будівель і споруд, серед яких 60 призначено для медичних установ", - зазначив Закутній.
Нещодавно було ухвалено новий регламент для погодження рішень військового командування щодо примусового вилучення майна в умовах воєнного стану. Цей крок дозволить ще більш ефективно задовольняти потреби оборони. Протягом перших десяти днів дії нового регламенту було розглянуто вісім запитів від військових командувань.
"Впроваджена система демонструє високу ефективність у забезпеченні Збройних сил України необхідними земельними ділянками та об'єктами нерухомості, що безпосередньо впливає на посилення обороноздатності держави", - додали в Міноборони.