В Україні були виявлені нові схеми для ухилення від мобілізації, які коштують $20 тисяч.
Злочинцям може загрожувати ув'язнення терміном до дев'яти років.
Злочинні елементи залучали до своїх схем працівників ТЦК, медиків та спеціалістів критично важливих підприємств.
Правоохоронні органи виявили чотири схемах ухилення від мобілізації, які були організовані в різних куточках України. Зловмисники пропонували фальшиві документи військовозобов'язаним за 20 тисяч доларів. Було затримано п'ятеро підозрюваних, серед яких ексзаступник начальника ТЦК, боксерський тренер та інші фігуранти справи. Про це повідомила пресслужба СБУ в середу, 20 листопада.
За кошти до 20 тисяч доларів вони сприяли ухилянтам в уникненні призову та виїзді з України, використовуючи підроблені документи.
Зокрема у Києві затримали 35-річного тренера з боксу та столичного студента, котрі намагалися "заробити" на працевлаштуванні призовників на підприємство критичної інфраструктури.
Йдеться про одну з найзначніших поліграфічних компаній у регіоні, яка має можливість резервувати своїх співробітників під час воєнного стану.
Тоді як на Хмельниччині підозру отримав колишній заступник начальника обласного ТЦК, котрий продавав військовозобов'язаним фіктивні довідки про розлад психічного здоров'я.
Надалі потенційні призовники намагалися використати підробку для "списання" з військового обліку.
Для реалізації злочинного плану організатор скористався своїми особистими зв'язками із представниками ТЦК та медичними працівниками.
Одночасно в Запоріжжі було затримано місцевого жителя "на гарячому", коли він отримував кошти за підроблений висновок військово-лікарської комісії про непридатність до служби через проблеми зі здоров'ям.
У Прикарпатті правоохоронці затримали 66-річного бізнесмена, який за допомогою своїх зв'язків у медико-соціальних експертних комісіях реалізовував довідки про інвалідність. Це дозволяло чоловікам ухилятися від призову, отримуючи відстрочку.
Усі виявлені факти призвели до того, що затриманим було оголошено про підозру відповідно до скоєних злочинів за кількома статтями Кримінального кодексу України.
Злочинцям може загрожувати ув'язнення терміном до дев'яти років з можливістю конфіскації їхнього майна.
Згадаємо, що раніше Служба безпеки України викрила схеми ухилянтів, в яких були залучені посадові особи медико-соціальних експертних комісій.
На Одещині ліквідували схему ухилення від мобілізації