Служба безпеки України розкрила інформацію про спробу нападу на Стерненка: виконавицю, яка була завербована, було повідомлено про підозру.

Жінці, яка напала на активіста і волонтера Сергія Стерненка, оголосили підозру в держзраді та замаху на вбивство, повідомили в СБУ та Офісі Генпрокурора.

Елементи

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора громадянці повідомлено про підозру за фактами державної зради та замаху на вбивство відомого волонтера (ч. 2 ст. 111, ст. 15, п.п. 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України).

Правоохоронні органи затримали її відповідно до статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Сьогодні, 2 травня 2025 року, Шевченківський районний суд м. Києва розглядатиме клопотання про обрання підозрюваній запобіжного заходу.

Слідчі установили, що зловмисниця діяла на користь супротивника. В даний момент триває підготовка до обрання запобіжного заходу.

Затримана особа — 45-річна жінка, родом з Одеської області, яка мешкала у Києві. Наприкінці минулого року російські спецслужби дистанційно вербували її, коли вона шукала способи швидкого заробітку в Інтернеті.

Згідно з матеріалами справи, спочатку на прохання кураторів вона здійснювала спостереження за певними автомобілями, фіксуючи їх на фотографіях і передаючи зібрану інформацію своєму "контактеру".

Згодом агентка почала отримувати нові завдання. Зокрема, за інструкцією свого куратора мала виготовити саморобний вибуховий пристрій, а також змінила місце проживання - переїхала у квартиру в центральній частині Києва.

Із середини квітня підозрювана почала стежити за громадським активістом і волонтером Сергієм Стерненком, оселившись у тому ж житловому комплексі, де мешкав він.

Згодом вона отримала координати сховку, в якому була прихована вогнепальна зброя -- пістолет ПМ та набої до нього.

На світанку 1 травня 2025 року куратор вручив їй завдання ліквідувати активіста неподалік від його residence. Завдяки ретельному спостереженню вона була в курсі, на якій машині пересувається Стерненко та о котрій годині зазвичай залишає свій дім.

Коли волонтер покидав приміщення, російська агентка влаштувала стрілянину: одна з куль потрапила йому в ногу. Нападницю швидко затримали на місці події співробітники Служби безпеки України.

Під час обшуків у її помешканні було знайдено телефон, який містив свідчення її співпраці з рф, а також елементи для виготовлення саморобного вибухового пристрою, що зберігалися в іншій квартирі.

Повідомляється, що судове засідання щодо обрання запобіжного заходу для нападниці на Стерненка -- Чемерської Людмили -- розпочалося.

Адвокат підозрюваної, Анатолій Юрченко, повідомив, що його клієнтка визнає свою провину. Однак він планує домагатися для Людмили запобіжного заходу у формі домашнього арешту, враховуючи її погане здоров'я.

Жінка страждає від захворювань нирок, тому їй необхідно регулярно проходити гемодіаліз відповідно до затвердженого графіка.

Що відомо про напад на активіста?

У четвер, 1 травня, у своєму каналі в Telegram Стерненко повідомив про напад. Волонтер додав, що його життю нічого не загрожує, й закликав донатити на збір для ЗСУ.

Пізніше цю інформацію підтвердила Служба безпеки України. Працівники СБУ вдалося запобігти вбивству популярного громадського діяча і волонтера Сергія Стерненка. Завдяки оперативним і професійним діям, нападницю було затримано на місці події.

Раніше ми повідомляли: "Куля пройшла наскрізь": Стерненка прооперували після інциденту.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.