Щомісяця в Україні реєструється більше 4,7 тисяч справ, пов'язаних із несплатою штрафів ТЦК.
З початку року зареєстровано 17 007 справ за недотримання правил військового обліку. У середньому щомісяця фіксується близько 4,7 тисячі нових санкцій з боку територіальних центрів комплектування.
Про це повідомляє платформа "Опендатабот".
Протягом трьох років з початку повномасштабної війни було зафіксовано 28 960 випадків прострочених боргів, що виникли внаслідок недотримання норм військового обліку.
Водночас слід зазначити, що протягом усього періоду існування таких проваджень їхня кількість була значною, адже деякі з них постійно закриваються. З початку року було ініційовано справи стосовно 15 772 осіб, що практично дорівнює загальному числу відкритих проваджень – 17 007. Однак є й винятки. Наприклад, Приморський районний територіальний центр комплектування (ТЦК) Одеси відкрив сім справ проти одного чоловіка, що стало рекордом за кількістю проваджень, ініційованих щодо однієї особи у 2025 році.
Найчастіше провадження відкривають щодо чоловіків віком 25-35 років - 43,8% від загальної кількості. Ще майже 39% - на чоловіків у віці 36-45 років. Водночас лише 22 провадження (0,1%) було відкрито щодо жінок.
З початку року в Києві було зареєстровано найбільшу кількість справ — 1 992. На другій позиції опинилася Дніпропетровська область з 1 946 справами, а на третій — Сумщина з 1 722 провадженнями.
Як повідомлялося, днями президент Володимир Зеленський підписав закон про знижку у 50% при добровільній сплаті штрафу ТЦК
Йдеться про можливість самостійного звернення особи до уповноважених органів та добровільної сплатити накладеного штрафу у розмірі 50% від мінімального розміру. Тобто, у сумі 8500 грн замість 17 тисяч грн.