Кабінет Міністрів України та Міністерство охорони здоров'я: Вісім областей, розташованих поблизу фронту, отримали приблизно 700 холодильників, спеціально призначених для зберігання вакцин.
В рамках співпраці з Міністерством охорони здоров'я України ЮНІСЕФ, за підтримки Європейського Союзу та японського уряду, здійснив доставку близько 700 спеціалізованих холодильників для вакцинації в вісім регіонів, розташованих поблизу зони конфлікту. До кінця 2024 року планується додаткова поставка ще 220 таких холодильників в медичні установи України.
"Холодовий ланцюг" — це постійно працююча система, яка гарантує дотримання необхідних температурних умов протягом всього процесу зберігання та транспортування вакцин. Незважаючи на повномасштабну війну, Міністерству охорони здоров'я України вдалося, у партнерстві з дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ та міжнародними організаціями, забезпечити безперервну доступність вакцин для рутинної вакцинації в усіх регіонах. Це дозволяє новонародженим отримувати всі необхідні щеплення в пологових будинках, а дітям і дорослим — проходити вакцинацію у сімейних лікарів або в пунктах вакцинації. Ця ініціатива продовжується, і оновлення обладнання на сучасніше дозволить покращити умови зберігання вакцин у медичних установах, особливо в умовах можливих перебоїв електропостачання", — зауважив Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров'я та головний державний санітарний лікар України.
Холодильники з останньої партії можуть підтримувати потрібну температуру до 60 годин без електрики. У ситуації війни, коли енергетична інфраструктура України піддається постійним атакам, це є надзвичайно важливим. Новітнє обладнання забезпечує відповідність холодового ланцюга міжнародним стандартам, що дозволяє зберігати ефективність важливих вакцин навіть в найскладніших умовах.
"Вакцинація є критично важливою для захисту дітей від хвороб, які можна запобігти. Своєчасне проведення щеплень може врятувати життя. Правильне зберігання вакцин відповідно до міжнародних норм є ключовим для збереження їхньої ефективності. Завдяки новій партії холодильників, отриманих за підтримки Європейського Союзу та уряду Японії, ми підвищуємо ефективність роботи пунктів щеплень у прифронтових зонах та допомагаємо медичним установам бути готовими до можливих перебоїв з електропостачанням", -- зазначив Мунір Мамедзаде, керівник Представництва ЮНІСЕФ в Україні.
Відтепер майже 98% пунктів вакцинації у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Сумській, Харківській, Миколаївській, Херсонській та Одеській областях будуть обладнані холодильним обладнанням, що відповідає світовим стандартам.
ЮНІСЕФ активно сприяє Україні в оновленні холодильного обладнання для зберігання вакцин, відповідно до міжнародних стандартів. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), ЮНІСЕФ та інші фахові інституції, що займаються імунізацією, наполегливо радять використовувати стандартизоване обладнання для зберігання вакцин, аби забезпечити їхню ефективність.
Інформаційно
ЮНІСЕФ працює у співпраці з Європейським Союзом, Світовим банком, японським урядом, USAID та ініціативою COVAX над поліпшенням інфраструктури холодового ланцюга в Україні. В даний час приблизно 95% медичних установ в Україні оснащені сучасними системами для зберігання вакцин та температурними логерами. Підтримка французького уряду дозволила ЮНІСЕФ на початку листопада 2024 року передати Україні 270 000 доз вакцини від правця та дифтерії (АКДП). Раніше, завдяки японському уряду, ЮНІСЕФ надав 60 000 доз ПЕНТА-Хіб вакцини, яка захищає немовлят від дифтерії, правця, кашлюку, гепатиту В та гемофільної інфекції типу b (Hib). У 2024 році вже поставлено близько 1,8 мільйона доз вакцин, включаючи вакцини від поліомієліту, дифтерії-правця для дітей і дорослих, а також комбіновану вакцину ПЕНТА-Хіб і специфічні вакцини проти COVID-19. Ці досягнення стали можливими завдяки підтримці японського уряду, USAID та Глобального альянсу з вакцин та імунізації (Gavi).