Уряд України - Державна служба зайнятості: Близько 1,4 тисячі компаній отримали компенсацію за створення робочих місць для осіб з інвалідністю.

Уже 1376 українських роботодавців отримали відшкодування за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю з початку дії програми компенсації Державної служби зайнятості. Вони створили інклюзивні умови для 1544 працівників.

Програма компенсації за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю стартувала у серпні 2023 року. Її основна мета полягає у заохоченні підприємців наймати людей з інвалідністю, створюючи для них комфортні, безбар'єрні та інклюзивні умови праці. Безбар'єрність є важливим елементом, адже вона забезпечує доступність робочих місць для всіх співробітників, незалежно від їхніх фізичних здібностей. Ця програма пропонує фінансову підтримку для роботодавців, компенсуючи витрати на організацію та адаптацію робочих місць для працівників з інвалідністю.

Станом на 18 листопада, середній розмір компенсації дорівнює 68 тисяч гривень.

В рамках програми роботодавцям компенсували витрати за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю, зокрема на тактильні матеріали для обладнання підлоги та сходів, розсувні двері, сходовий гусеничний підйомник, транспортер для працівників на візку колісному, спеціалізовані лампи та меблі, комп'ютери (ПК, ноутбуки) з вбудованими пристроями захисту очей, спеціалізовані настільні лампи для працівників з вадами зору, засоби зв'язку та спеціалізовану фурнітуру (телефони і навушники) для працівників з вадами слуху.

П'ятірка регіонів з найбільшою кількістю роботодавців, які отримали компенсації, включає Київську, Черкаську, Івано-Франківську, Одеську області та місто Київ.

Щоб скористатися програмою, роботодавець має подати заяву на компенсацію протягом 90 днів з дня працевлаштування людини з інвалідністю. Це можна зробити онлайн на порталі "Дія" або офлайн -- звернувшись до регіонального центру зайнятості.

Програма включає повернення коштів у розмірі:

Список компенсаційних витрат на організацію робочих місць для людей з інвалідністю є досить різноманітним та налічує більше 500 видів допоміжних засобів.

Розгляд заяви триває 10 робочих днів. У випадку позитивного рішення, фінансові кошти будуть зараховані на рахунок роботодавця протягом 5 днів.

Ця ініціатива є частиною основного проекту Міністерства економіки України під назвою "Робота без бар'єрів", що втілюється в рамках Національної стратегії щодо формування безперешкодного середовища в Україні.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.