Кабінет Міністрів України повідомляє, що з початку року 33,5 тисячі українців отримали нову професійну освіту або підвищили свою кваліфікацію в професійно-технічних навчальних закладах.
З початку 2024 року центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості підготували 33,5 тисячі спеціалістів для потреб бізнесу. Реформа системи навчання та перенавчання українців, а також активна співпраця з бізнесом, сприятимуть значному збільшенню кількості фахівців у професіях, що користуються попитом на ринку праці. Цю інформацію озвучила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна під час бізнес-форуму, що проходив в Івано-Франківську.
"Цього року 33,5 тисячі українців опанували нову професію або підвищили кваліфікацію у центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості. Це ті фахівці, яких сьогодні потребує бізнес. ЦПТО спроможні готувати значно більше спеціалістів за професіями, які затребувані на ринку праці сьогодні. Саме тому ми розпочали реформу системи підготовки фахівців у ЦПТО і запрошуємо роботодавців активніше долучатися до співпраці з центрами, входити до складу наглядових рад ЦПТО та безпосередньо впливати на навчання потрібних їм спеціалістів, замовляти підготовку кадрів для себе, корегувати навчальні програми підготовки фахівців відповідно до потреб свого бізнесу", -- зазначила Тетяна Бережна.
Керівниця Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк розповіла про можливості, якими може скористатися бізнес вже сьогодні.
"Безсумнівно, в Україні спостерігається структурне безробіття та дисбаланс на ринку праці, оскільки значна кількість наших громадян знаходиться за межами країни, а багато військовослужбовців мобілізовані. Тож ми повинні забезпечити нашим людям можливість здобути нові навички, які дозволять їм працевлаштуватися на затребувані позиції з стабільною заробітною платою. Основна мета наших ініціатив — змінити ставлення в Україні до важливості професійно-технічної освіти, адже в цьому полягає наше майбутнє," - зазначила Юлія Жовтяк.
На форумі зібралися більше 200 представників бізнесу та великих роботодавців з регіону. Учасники обговорили актуальні питання ринку праці в Івано-Франківській області, а також можливості співпраці між підприємствами та центрами професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості щодо підготовки, перепідготовки та перекваліфікації працівників. Крім того, вони відвідали навчально-виробничі майстерні Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти та ознайомились із навчальними програмами, які там реалізуються.
Станом на сьогодні в Івано-Франківському Центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості проводиться навчання за дев'ятьма ліцензованими спеціальностями. З початку 2024 року вже пройшли підготовку 4 000 спеціалістів.
Роботодавці мають можливість замовити підготовку спеціалістів у Центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості для існуючих вакансій або тих, що можуть виникнути в найближчому майбутньому. Крім того, вони можуть направити своїх співробітників на навчання новим професіям чи підвищення кваліфікації, проте за рахунок власних фінансів.
На сьогоднішній день в Україні функціонує 8 центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, розташованих в містах Одеса, Полтава, Дніпро, Рівне, Львів, Івано-Франківськ, Харків та Суми. У цих закладах проводять навчання фахівців за 98 робітничими спеціальностями, а також пропонують понад 400 програм підвищення кваліфікації.
Нагадаємо, що бізнес-форум був організований у рамках міжрегіональної ініціативи "Реформа системи підтримки та розвитку трудового потенціалу". Цей проект реалізується Міністерством економіки України у співпраці з громадською організацією "Розвиток бізнес-сектору України" за сприяння програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Зміцнення громадської довіри (UCBI)".