Приблизно 66% споживачів залишилися без електроенергії: "Укренерго" представило дані щодо відключень на неділю.
У неділю, 9 листопада, графіки відключення електрики для населення будуть діяти протягом цілого дня, передбачаючи від 2 до 4 черг. Це означає, що одночасно без електропостачання залишатимуться від третини до двох третин домогосподарств.
Графіки обмеження потужності для промисловості завтра також діятимуть впродовж всієї доби, повідомляє пресслужба оператора енергосистеми НЕК "Укренерго".
У компанії зазначили, що внаслідок складної ситуації в енергетичній системі, спричиненої обстрілами з боку Росії, час і обсяг введення обмежень можуть зазнати змін.
Масштабний напад на енергетичну інфраструктуру в ніч з 7 на 8 листопада. Яка інформація відома?
Згідно з інформацією, Росія завдала ударів по енергетичним об'єктам у Київській, Кіровоградській, Полтавській, Харківській та Дніпропетровській областях.
Зокрема, з початку війни російські війська здійснили найбільш інтенсивний напад на всі теплові електростанції (ТЕС) державного підприємства "Центренерго", внаслідок чого їхня діяльність була повністю припинена.
У цілому Росія здійснила атаки на Україну, використавши більше 450 ударних безпілотників та 45 ракет різних класів, намагаючись вразити об'єкти критичної інфраструктури.
Внаслідок ракетних атак у кількох областях запроваджено аварійні відключення електроенергії, повідомляє компанія "Укренерго". Також спостерігаються перебої з електропостачанням у Дніпропетровській, Полтавській, Харківській, Чернігівській, Київській, Запорізькій, Одеській та Кіровоградській областях.
Особливо важка ситуація спостерігається в Харківській, Сумській та Полтавській областях, підкреслила міністр енергетики Світлана Гринчук.
За її словами, також зафіксовані влучання по об'єктах газової інфраструктури - пошкоджено виробниче обладнання, поранення отримав один працівник.