Затримання працівників ТЦК в Одесі: СБУ розкрила деталі спеціальної операції, під час якої застосовувалися погрози та шантаж відправлення на фронт.
В Україні затримали представників ТЦК та СП, які підозрюються у вимаганні коштів. Про це повідомили у Службі безпеки України.
"Головне управління внутрішньої безпеки СБУ та Національна поліція за сприяння Головнокомандувача Збройних Сил України та керівництва Сухопутних військ нейтралізували в Одесі організоване злочинне угруповання, до якого входили співробітники місцевого ТЦК", -- йдеться у повідомленні.
Розслідування виявило, що підозрювані вимагали гроші у громадян. Якщо ж жертви відмовлялися платити, вони застосовували фізичну силу та погрожували надсилати їх "штурмовиками на фронт" у пришвидшеному порядку.
"За матеріалами справи, "вибивання" коштів відбувалося прямо в службовому мультівені ТЦК, до якого потерпілих затягували силоміць. Співробітники СБУ із залученням спецпризначенців затримали всіх учасників угруповання "на гарячому", коли вони викрали ще одного місцевого жителя та "вибивали" з нього гроші", -- повідомили в СБУ.
У процесі затримання підозрювані виявили опір правоохоронцям. Спеціальний підрозділ СБУ застосував вогнепальну зброю, вистріливши по колесах автомобіля, на якому учасники групи намагалися втекти. В результаті інциденту ніхто не отримав вогнепальних поранень.
"Задокументовано, що зловмисники діяли за "наводкою" мешканця регіону, який проходив службу в ТЦК. Саме він підшукував потенційних жертв, дізнавався про їхнє матеріальне становище та маршрути руху. Далі фігуранти відстежували потерпілих і нападали на них прямо посеред вулиці або на автошляхах", -- йдеться у повідомленні.
Для проведення рейдів були задіяні два службових мікроавтобуси: у одному з них розміщувалися потерпілі, тоді як команда з другого автомобіля контролювала ситуацію навколо.
Розглядається питання про вибір запобіжного заходу. Злочинцям може загрожувати до 12 років ув'язнення з можливістю конфіскації майна.
За інформацією, опублікованою в "ФАКТАХ", в Одесі в керівних колах місцевого ТЦК почалися кадрові зміни.