61% нових ФОПів в Україні цього року зареєстровано жінками, за даними Опендатабот.

За перші 10 місяців 2025 року жінки відкрили понад 153 тисячі нових ФОПів - це 61% від усіх реєстрацій за даними Єдиного держреєстру.

Для порівняння, у 2021 році частка жінок серед нових ФОП становила 46,6%, повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот.

У Києві зареєстровано найбільшу кількість нових жіночих підприємств — 20 286. Наступні за цим показником регіони включають Дніпропетровську область (15 129), Київську (11 846), Одеську (11 647) та Львівську (11 274). Найвищий відсоток жінок серед нових підприємців спостерігається в Сумській, Полтавській та Одеській областях, де він становить 63%. В усіх регіонах жінки створили більше ФОПів, ніж чоловіки.

У яких галузях найчастіше започатковують бізнес?

* Роздрібна торгівля - 49,7 тис.;

* Персоналізовані послуги - 11,1 тисячі.

* Оптова торгівля - 10,7 тис.;

* Навчання - 10 тисяч.

* Галузь харчових продуктів - 8,8 тисяч.

Індустрія краси продовжує залишатися одним із найбільш динамічних секторів: серед підприємців, що заснували бізнес у галузі особистих послуг, 88% складають жінки, з яких 77% займаються роботою в салонах краси, перукарнях та студіях догляду за собою.

Жінки також займають провідні позиції в таких сферах, як соціальні послуги, освіта, охорона здоров'я, консалтинг та виробництво продуктів харчування. Крім того, іноземки активно відкривають ФОПи в Україні: найбільше серед них громадянки Росії (175), Молдови (68), Вірменії (50) та Азербайджану (49).

Згідно з інформацією, у 2021 році в Україні налічувалося 863 455 жінок, які працювали як фізичні особи-підприємці, що становило приблизно 46,6% від загальної кількості підприємців. Найбільше жінок, а саме 376 895, зайняті в роздрібній торгівлі, що складає 43,6% всіх ФОП. Крім того, 80 165 жінок, або 9,3%, працювали в галузі надання інших індивідуальних послуг.

Інші публікації

У тренді

novanews

При передруку матеріалів, активне посилання на джерело є обов'язковим.

© Інтернет-видання новин Одеси | novanews.com.ua. All Rights Reserved.