Вартість шиншил - від чого вона залежить

Вартість шиншил - від чого вона залежитьЧасто виникають питання стововно різної ціни шиншил. Чому у звірят однакового забарвлення може так сильно змінюватися вартість?

Часто виникають питання стововно різної ціни шиншил. Чому у звірят однакового забарвлення може так сильно змінюватися вартість? Наприклад, вартість шиншили може змінюватися від 400 грн. до 5 тис. А можна і просто купити шиншилу стандартного забарвлення за копійки. Так з чого формується ціна на шиншил?


Одним з основних критеріїв формування ціни на звірка є окрас шиншили. Чим рідше і складніше колірна мутація, тим вища вартість шиншили. Серед представників одного забарвлення, ціни теж можуть сильно відрізнятися. Тобто наскільки вона підходить під стандарти. А також, при формуванні вартості, дуже важливі якість і густота хутра, насиченість забарвлення і правильний малюнок на шубці шиншил.
Найбільше викликає подив розбіжність в цінах на шиншил стандартного забарвлення. Адже стандартні шиншили - найпростіші і, здавалося б, що тут можна дивитися? Тут дивляться і колір, чим темніше шубка, тим дорожче шиншила. І животик - він повинен бути білим-білим і виділятися вузькою смужкою на черевці. Чим ширше ця смужка, тим нижче вартість шиншил. У вартості шиншили враховуються навіть такі параметри, як форма вух - чим менше і кругліше вушка, тим вища вартість. Ще, звичайно, грає роль місце придбання шиншили. Якщо шиншила куплена на ринку, то її вартість буде нижчою, ніж вартість шиншили, купленої у заводчиків. По-перше, всі шиншили на ринку - це вибракування з ферм, по-друге, у них дуже слабке здоров'я і вони довго не живуть, саме тому ставлять на них низькі ціни: чим швидше продадуть, тим більше шансів, що шиншила помре у господаря , а продавець отримає свій прибуток. Але, наприклад, в Білорусі, де заводчиків ще не так вже й багато, продаж шиншил на ринку, цвіте пишним цвітом. Продавці розуміють, що якщо купити шиншилу у заводчика складно, прийдуть до них. І тут ціни сильно завищуються. Вам продадуть хвору шиншилу за скажені гроші. А гарантій ніяких не дають. У заводчиків ж зовсім інша історія - ці люди намагаються стежити за своїми звірами, за їх якістю і здоров'ям шиншили. Вони слідкують  за малюками з самого народження і знають всі їхні переваги і недоліки. Хороший заводчик ніколи не продасть вам свідомо хвору шиншилу. По-перше, тому що відповідальність за цього звіра лежить на ньому, а по-друге, тому, що якщо таке трапиться, то репутація і авторитет його сильно похитнеться. Шиншиловодів не так багато, тому зіпсувати собі репутацію дуже легко. Звідси й висновок: скупий платить двічі. Можна купити шиншилу на пташиному ринку, заощадивши 10 доларів (або навпаки, сильно переплативши) і потім, витративши на лікування в 2 рази більше, або ж купити здорового малюка у заводчика. Ще на вартість шиншили впливає стать звірка. Самки зазвичай дорожче самців, хоча б тому, що з одним самцем можна утримувати кілька самок, а от з однією самкою кілька самців неможна. Тому попит на самок вище і відповідно і ціна піднімається. Але як би там не було, для кожного шиншиловода, його звірята найкращі, найдорожчі і улюблені.

Прокомментировать