Сонячна погода в Тернополі вітає гостей міста Тернопіль

Сонячна погода в Тернополі вітає гостей міста ТернопільМістечко Тернопіль вважають одним із найкомфортніших поселень України: клімат і погода в Тернополі – надзвичайно сприятливі для життяternopilКожне місто дихає по-іншому, веде свій лік визначним подіям, живе своїм, не схожим на інші, життям. Так і невеличке західноукраїнське містечко Тернопіль. Воно хоч і невелике за територією, проте має велике серце у самому центрі – водне плесо, яке зветься тернопільським ставом. А ще Тернопіль користується популярністю серед студентів західного регіону та вважається студентською столицею за рахунок значної кількості університетів на, як вже згадувалося, невеликій територіальній площі.


Поселення є одним із трьох центрів Галичини – відомого історичного регіону, дорогами якого прокладалися найважливіші торгівельні та культурні шляхи. Тому і культура, в побут зі звичаями та обрядами, і самобутність у Тернополі істинно галицька. Як тільки не називалося колись це місто: Тернове поле, і Тарнополля, й Тарнополь, і Тарнопіль, і врешті – Тернопіль. Засноване ще у 1540 році магнатом Яном Тарновським, місто не раз ставало власністю різних народів. Проте це не завадило Тернополю залишитися таки українським містом із гордою та славною історією. За науковими оповідками Тернопіль носить саме таку назву завдяки прізвищу його першого власника – польського діяча Тарновського. Проте у народі побутують й інші легенди щодо походження назви. За однією з них на місцевості, де зараз велично розкинулось місто, колись було суцільне болото із колючим тереном. Місцевий люд нарік цю територію Терновим полем, а згодом «Тернополлям» («Тарнополлям»). Часи йшли, назви поселень і міст скорочувалися для комфортнішого вимовляння, і Тарнополля перетворилося у Тарнополь. І лише у 1944 році місто перейменували на Тернопіль, а область – на Тернопільську.


Тернопіль вважають одним із найкомфортніших та найзеленіших міст України. Ще б пак! Клімат і погода в Тернополі – дуже сприятливі для життя: літо вологе і не надто спекотне, а зима м’яка і приємна. У цьому можна переконатися самостійно, поживши трохи в цьому містечку і слідкуючи за тим, як протікає погода в Тернополі. І саме завдяки таким умовам погоди в Тернополі на площі всього-на-всього 60 кілометрів квадратних карта Тернополя розмістила аж чотири природні парки культури та відпочинку, а також ландшафтні та меморіальні парки. Парк Національного відродження, який тернополяни частіше звуть просто Співучим полем, парк імені Т. Шевченка з катамаранами і Острівцем закоханих, гідропарк «Топільче» із зоопарком під відкритим небом та справжнім Козацькми островом та інші – усі вони з року в рік ростуть і буяють в пульсі життя самого міста. Засинає під теплою сніговою ковдрою карта Тернополя, впадають у сплячку і парки. Як тільки починають прокидатися тернопільські каштани на центральній вулиці міста, разом із ними зі сну пробуджуються і чудові зелено-квітучі алеї парків. А тернопільський став посеред міста – то і взагалі живий організм, котрий манить до себе тернополян та туристів міста на тиху розмову чи бурхливу суперечку, спокійну мовчанку чи штормові дебати. Природа, як і погода в Тернополі, не може не сподобатися, нею неможливо не милуватися, за нею хочеться спостерігати без зупину.


Знову ж таки, згадуючи про те, що карта Тернополя доволі невелика, варто сказати, що подій тут не бракує. Кожного дня тут твориться історія: хтось цю історію сам пише, хтось із нас у цьому допомагає, а хтось стає звичайним глядачем подій, або навіть читачем. Адже кмітлива сорока на хвості миттєво приносить новини Тернополя у кожен дім, у кожну квартиру, у кожну сім’ю. Проте якими б не були ті новини – чи позитивними, чи, на жаль, як іноді буває, і не дуже приємними, - кожна сім’я, кожен тернополянин все ж прагнуть іноді відпочити від цієї реальності. Тоді у нагоді стає афіша міста, у якій можна знайти розваги та види відпочинку у Тернополі на будь-який запит, смак та час дня та ночі. Тернопіль – це місто, яке дбає про добробут та хороше самопочуття своїх мешканців.


На перший погляд Тернопіль, як і тисячі інших поселень нашої країни, є звичайним містечком зі звичним ритмом життя. Проте для нас воно рідне, а тому – неповторне і найкраще.

Прокомментировать